עכשיו זה רשמי: פובליסיס העולמית רכשה את פעילות משרד הפרסום פובליסיס אריאלי ב-38 מיליון שקל

החברה העולמית מכרה את אחזקותיה בשלד הבורסאי לחברת סיני החזקות תמורת 29 מיליון שקל

נורית שר

באסיפה מיוחדת של בעלי המניות שהתקיימה שלשום, אושרה באופן רשמי מכירת החזקותיה של פובליסיס העולמית בפובליסיס אריאלי לסהר ניירות ערך ~720011-MRQ~ . סהר ניירות ערך רכשה גם את חלקו של עמוס טל שיר, מנכ"ל פובליסיס אריאלי (7.35%) בחברה.

לקראת סוף אוגוסט השנה הודיעה פובליסיס העולמית על כוונתה למכור את החזקותיה בפרסום אריאלי הציבורית. מפובליסיס אריאלי נמסר כי סהר ניירות ערך שילמה 29 מיליון שקל עבור הרכישה. לפי נתונים אלה השלד הבורסאי (תחת השם ניוקו) נמכר לפי שווי של 45 מיליון שקל.

במקביל הקימה פובליסיס העולמית חברה פרטית שתיקרא מעתה פובליסיס אריאלי 2000 בע"מ, ואליה תועבר כל הפעילות הפרסומית של החברה הציבורית - החל משנה הבאה. פובליסיס אריאלי מכרה את פעילות משרד הפרסום לפובליסיס העולמית ב-38.05 מיליון שקל.

ורד וידוצ'ינסקי, סמנכ"ל הכספים של פובליסיס אריאלי מסרה: "למעשה, בעקבות הרכישה לא יהיו שינויים פרסונליים או מקצועיים. השינוי המהותי הוא המעבר מחברה ציבורית לחברה פרטית בה בעלי המניות יהיו פובליסיס העולמית ועמוס טל שיר".

עד הרכישה החזיקה פובליסיס העולמית ב-65% ממניות פובליסיס אריאלי. יתרת המניות הוחזקה ע"י עמוס טל שיר (7.35%) והציבור. וידוצ'ינסקי אמרה ל-TheMarker.com: "עדיין לא ידוע מה יהיה הרכב המניות החדש, ואם היחס הקיים ישמר". דיווח אחרון לציבור בעבר אמר עמוס טל שיר, מנכ"ל אריאלי: "העובדה שאנו מונפקים לא יצרה בעיה מול הלקוחות, אלא דווקא מול המתחרים. מציאות של חברת פרסום בבורסה האמריקאית היא בעייתית עבורנו, גם מהסיבה שחשיפת הנתונים מעמידה אותנו בנחיתות אל מול המתחרים בארץ, וגם בגלל שהמניה שלנו קטנה מדי, ולא יוצרת מספיק עניין".

סהר ניירות ערך, הנסחרת בבורסה בתל אביב, פועלת בשוק ההון באמצעות החברות גמול סהר שירותי בורסה וגמול סהר חיתום. כבר בתחילת יוני הודיעה החברה כי היא מנהלת מו"מ לרכישת שליטה בחברה ציבורית שמניותיה רשומות למסחר בנאסד"ק.

במקביל לאישור הרכישה, דיווחה החברה הבורסאית פובליסיס אריאלי כי ברבעון השלישי השנה הכנסותיה הגיעו ל-8.8 מיליון דולר והרווח הנקי של החברה מסתכם ב-357 אלף דולר. זוהי למעשה הפעם האחרונה בה תידרש פובליסיס אריאלי לדווח לציבור על פעילותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker