ההקלטות של ניר חפץ: דרישה מהיועמ"ש לפתוח בחקירה

עמותת הצלחה טוענת שההקלטות שנחשפו על ידי ספי עובדיה בחדשות 10 מצריכות פתיחת חקירה נגד חפץ ■ זאת לאחר שהפרקליטות דחתה את הבקשה הקודמת בשל "עמימות" הדברים ומשום שיש הסדר ניגוד עניינים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
ניר חפץ
ניר חפץצילום: מוטי מילרוד

עמותת הצלחה, באמצעות עורכי הדין אלעד מן ויובל יועז, דורשת מהיועמ"ש לפתוח בחקירה בעניין הקשרים בין יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. העמותה שיגרה בקשה מחודשת מהיועמ"ש, וזאת לאחר הפרסום השבוע בחדשות 10 של הקלטות מפגישות שקיים חפץ.

בדרישה טענה העמותה כי שירותי התקשרות שמעניק חפץ לנתניהו מהווים תרומה פוליטית אסורה בהתאם לחוק המפלגות. עוד נטען כי התשלומים ששולמו על ידי מפלגת הליכוד לחפץ הם בפועל תמורה לשירותי ייעוץ אישיים שמעניק חפץ לנתניהו לרעייתו שרה.

המכתב נשלח לאחר שהפרקליטות הודיעה להצלחה כי לא תפתח בחקירה בשל "עמימות" הדברים ומשום שיש הסדר ניגוד עניינים. אולם, לאחר ההקלטות שנחשפו על ידי ספי עובדיה בחדשות 10, בהן נשמע חפץ משתמש לכאורה בקשריו עם לשכת רה"מ בפגישה מול לקוחות פוטנציאליים, דרשו בהצלחה מהיועמ"ש לבחון שוב פתיחת חקירה.

באחד הקטעים מההקלטות חפץ מספר על איש עסקים ישראלי מוכר, וחושף את חוות הדעת שנתן לו עליו ראש הממשלה: "זרקתי את השם שלו באיזה הקשר שקשור לכלי תקשורת לביבי, ביבי אמר קח צעד מ(איש העסקים) אמרתי לו מה, מה הבעיה עם (איש העסקים)? הוא אמר לי הדרך שבה הוא עשה את הכסף. לא פירט לי, עכשיו אני מבין, ביבי יודע".

עו"ד אלעד מן מעמותת "הצלחה". לחשוף את הדיונים - להוציא מקרים יוצאי דופן
עו"ד אלעד מן מעמותת "הצלחה"צילום: אייל טואג

בקטע אחר חפץ מברר האם איש העסקים המדובר התלווה בעבר למטוס ראש הממשלה באחת מנסיעותיו הרשמיות: "תן לי רגע לבדוק בסדר. תגידי בטיסות ל..., על המטוס של ראש הממשלה היו גם אנשי עסקים? ראש אגף ביקורים עדנה חלבני אומרת לא היה דבר כזה בשום פנים ואופן. לא היה על אף טיסה. נקודה".

לפי הצלחה, "מהקלטות עולה לכאורה החשד כי חפץ פועל בניגוד עניינים חמור, תוך עירוב עסקיו הפרטיים בעניינים המטופלים על ידו ביחס לראש הממשלה ולעיסוקיו הציבוריים. עוד עולה כי פעולות אלו מתבצעות לכאורה בניגוד גמור להוראות הסדר ניגוד העניינים".

חפץ מסר בתגובה: "הטענות המוזכרות בפנייתך הינן השמצות חסרות כל בסיס עובדתי. גם ההקלטה המבושלת, שמוזכרת בפנייתך, כוללת חלקים וחלקי חלקים אשר הוצאו מהקשרם, והיא אינה מלמדת מאומה חוץ מכך שאתם מנסים שוב להשמיץ אותי ולפגוע בי, והמניעים לכך ברורים. עבודתי כדובר ראש הממשלה מוסדרת בהסכם למניעת ניגוד עניינים, עליו חתמתי עם המדינה, ואני מקיים אותו ככתבו וכלשונו. במסגרת זו אני מדווח באופן שוטף למשרד המשפטים על כל לקוחותיי ללא יוצא מן הכלל״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker