סקר TGI: צניחה בחשיפה לעיתונים בימי חול

"ישראל היום" ממשיך להוביל בימי חול בפער מובהק מ"ידיעות אחרונות" אך העיתונים צמודים בסופי שבוע ■ עלייה למהדורת סוף השבוע של "הארץ" ■ גל"צ וגלגל"צ במגמת ירידה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חלוקת עיתון ישראל היום

מגמת הירידה בקריאת עיתונים מתחזקת גם בישראל: למרות ההפצה של מאות אלפי חינמונים בישראל, שיעור החשיפה לעיתונות בימי חול רושם ירידה עקבית מזה שלוש שנים. בסקר האחרון, למחצית השנייה של 2016, נרשמה ירידה חדה עוד יותר. שיעור החשיפה לעיתונות בימי חול הגיע במחצית האחרונה ל-54.9%, וזאת לעומת 57.7% במחצית הקודמת.

הנתונים מתפרסמים במסגרת סקר TGI  של קנטאר מדיה הבוחן את החשיפה לעיתונות ולרדיו בישראל. גם בעיתונות סוף שבוע יש ירידה - אך היה קלה יותר ואינה מובהקת סטטיסטית. "מגמת הקריאה הכללית מחושבת על בסיס הקריאה של כל העיתונים בניטרול החפיפה ביניהם, לפיכך המשמעות הנה כי ישנו ציבור משמעותי שהפסיק לקרוא את העיתונות המודפסת וככל הנראה משלים את צרכי המידע והתוכן בפלטפורמות מדיה אחרות", אומר איתן כסיף, מנכ"ל קנטאר מדיה ישראל.

בשיעורי החשיפה ודירוגי העיתונים לא חלו שינויים משמעותיים, ולרוב הם לא מובהקים סטטיסטית. על רקע חקירת פרשת 2,000 והשיחות בין מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס וראש הממשלה בנימין נתניהו, מתברר שהעיתון שבשליטת שלדון אדלסון ממשיך להוביל בצורה מובהקת. שיעור החשיפה של עיתון "ישראל היום" בימי חול הגיע ל-38.6% במחצית השנייה של 2016, בעוד שיעור הקריאה של "ידיעות אחרונות" הגיע ל-33.9%.

בסוף שבוע, הפער בין שני העיתונים הגדולים אינו מובהק. "ידיעות אחרונות" – שהחל להפיץ עשרות אלפי עותקים חינם גם בסופי שבוע - ממשיך להוביל עם 38% במחצית האחרונה ואילו "ישראל היום" עם 37.2%.

עיתון "מעריב" החל להפיץ השנה מהדורת חינמית בשם "מעריב הבוקר", והיא הגיעה ברמה שנתית לחשיפה של 6.5% - כלומר לעיתון השלישי בגודלו בישראל. גרסת המנויים בשם "מעריב השבוע" מגיעה ל-4.3% חשיפה. עם זאת, סביר להניח שהמשיבים בסקר לא ידעו להבדיל בין שתי המהדורות. בגרסת סוף השבוע של "מעריב" נרשמה עלייה ל-6.8% חשיפה.

עיתון "הארץ" רושם חשיפה של 4.6% במחצית השנייה של 2016. מהדורת סוף השבוע של "הארץ" רושמת עלייה משמעותית ל-6.4%. עיתון "מקור ראשון" יציב עם 3.7% חשיפה, ואילו החינמון "בשבע" עם 6.1%.

בגזרת העיתונים הכלכליים רושם "כלכליסט", שמופץ חלקית על ידי "ידיעות אחרונות", חשיפה של 10.7% במחצית השנייה של 2016. עיתון "גלובס", שנמצא כעת בהליכי מכירה תחת כינוס, עולה ל- 6% בימי חול ו-4.4% בסופי שבוע. עיתון TheMarker, שמופץ גם הוא גם כמוסף של "הארץ", יציב במחצית השנייה עם 5.2% חשיפה במחצית השנייה.

השבועון המוביל בישראל ממשיך להיות "לאישה" עם 7.8% חשיפה, ואחריו "פנאי פלוס" עם 3.8% - שניהם מקבוצת "ידיעות אחרונות".

במאבק בין תחנות הרדיו גלגל"צ ממשיכה להיות התחנה בעלת שיעורי ההאזנה הגבוהים בישראל עם 33% - אך זו רשמה ירידה מובהקת לעומת המחצית הקודמת. גם גל"צ ירדה, וכעת רושמת נתון דומה (ללא שינוי מובהק) מרשת ב' של קול ישראל, שמגיעה ל-22% חשיפה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker