המשטרה לא בודקת את יחסי נתניהו עם ערוצי שידור נוספים

נתניהו טען בפני חוקרי המשטרה כי קיים פגישות רבות עם בעלי גופי תקשורת, שבהן דובר בין השאר על אפשרויות שונות לשיפור הסיקור שלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה, בנימין נתניהו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טען בפני חוקרי המשטרה כי התנהלותו מול מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, מקובלת בענף, וכי הוא קיים פגישות רבות עם בעלי גופי תקשורת. לדברי נתניהו, בפגישות עלו על הפרק אפשרויות שונות לשיפור הסיקור שלו באותם כלי תקשורת. בין השאר ציין נתניהו כי נפגש כמה פעמים עם מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, במהלך 2014-2015, בתקופה שבה עמד הערוץ בפני סגירה וביקש להקלות.

ואולם, נראה כי חוקרי המשטרה אינם מאמצים את הגרסה הזו. היום (ד') זומן לתת עדות בפרשה מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. העדות שמסר פילבר היתה בהמשך לפנייתו ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שבה עמד מאחורי תצהירו מלפני הבחירות כי אין כל קשר עסקי בין נתניהו לעיתון "ישראל היום".

גורמם המקורבים לחקירה אומרים כי עדותו של פילבר עסקה בסוגיית "ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות" בלבד – ולא עסקה רגולטוריות הקשורות לשוק השידורים כולו או למערכות יחסים נוספות של נתניהו עם התקשורת. ככל הידוע, ורשבסקי עצמו, או בעלים ומנהלים של גופי שידור אחרים - לא זומנו לעדות.

נתניהו, כחלק מסמכויותיו כשר תקשורת, עשוי להכריע את גורלם של ערוצי הטלוויזיה בישראל, שנתונים בהפסדים קשים ועומדים לקראת שינויים רגולטוריים משמעותיים. כפי שפורסם ב-TheMarker, במהלך שנות כהונתו כראש ממשלה נתניהו העניק הקלות רבות לערוץ 10 שאיפשרו את המשך פעילותו, וזאת אף שלטעמו הערוץ היה עוין כלפיו בשל הסיקור הביקורתי, בעיקר מצד העיתונאי רביב דרוקר. באותן תקופות בערוץ היה שותף מקורבו של נתניהו, רון לאודר, שזומן לתת עדות במסגרת החקירות נגד נתניהו. שותף נוסף, שהשקיע בערוץ 50 מיליון דולר, הוא ארנון מילצ'ן, שחשוד במתן טובות הנאה לנתניהו בתיק 1,000.

יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

ערוץ 10 היה נתון במשבר חמור ביותר בסוף 2014, אז הסתיימה הארכת הזיכיון שלו. באותה תקופה שבה קיים נתניהו את הפגישות עם מוזס – סוף 2014 ותחילת 2015 – קיים נתניהו גם כמה פגישות עם ורשבסקי. במקביל, החליטה הרשות השנייה להעניק הקלות לכל גוף טלוויזיה בעל רישיון שידורים ולהפחתת מחויבויות התוכן מ-260 מיליון שקל בשנה ל-130 מיליון שקל בשנה. בנוסף, בתקופת הבחירות התכנסה באופן מיוחד ועדה בכנסת בראשות הח"כ דאז זאב אלקין (הליכוד) ואישררה את ההחלטה על ההקלה. ההחלטה הזו היא שסללה את הדרך לכניסת משקיעים לערוץ 10 – קבוצת RGE.

בפגישות שקיים נתניהו עם ורשבסקי הוא הציג בפניו דרישה לשנות את אופי הסיקור כלפיו. בפועל, לא ברור האם אכן נעשו צעדים משמעותיים לטובת נתניהו. ככל הידוע, ורשבסקי טען בפני נתניהו כי אין לו אפשרות להשפיע על אופן הסיקור בחברת החדשות של ערוץ 10, וכי אינו יכול לסייע לו בהקשר זה. במהלך תקופת הבחירות נמנע נתניהו מלהתראיין לערוץ 10, וזאת בשל דרישת הערוץ כי דרוקר יהיה זה שיקיים את הראיון.

מנגד, באותה תקופה הופעותיו של בן כספית, עיתונאי נוסף שמבקר בחריפות את נתניהו, הופחתו בערוץ 10 למשך תקופה קצרה. כפי שנחשף ב-TheMarker, במאי, לאחר הבחירות ההחלטה על ההקלות, הוחלט בערוץ 10 לא לשדר ראיון שנערך עם אב הבית בבית ראש הממשלה, מני נפתלי, בתוכנית הבידורית של שי שטרן. נפתלי היה אז במרכז הסערה הציבורית בסוגיית ההתנהלות בבית משפחת נתניהו..

כאמור, נראה כי חוקרי המשטרה לא בודקים בשלב זה את מערכת היחסים הכוללת של נתניהו עם גופי תקשורת, אלא מתמקדים רק במערכת היחסים הסבוכה שבין נתניהו למוזס סביב העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"ישראל היום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker