הזמין ממשרדי פרסום קמפיינים - ונעצר בחשד למרמה וזיוף

החשוד, אוריה גזית, הציע בין היתר לרונן צור ומשה קלוגהפט לעבוד עמו על קמפיינים במיליוני שקלים, להעלאת קרנה של יהדות ספרד, כשמאחוריו עומדים תורמים עשירים - שאת שמותיהם סירב לחשוף ■ אתמול נעצר בחשד לגניבה, מרמה וזיוף מסמכים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצר, אילוסטרציה
נתי טוקר

כמה משרדי פרסום, ויועצים בכירים, עבדו בחודשים האחרונים על הכנת פרזנטציה נרחבת לקראת קמפיין נרחב, שנטען כי עשוי להגיע למיליוני שקלים - אלא שאתמול נעצר מזמין העבודה בפרשה אחרת, בחשד למרמה, גניבה ושימוש במסמך מזויף – ואפילו זיוף חתימת שר האוצר, והחשבת הכללית באוצר. במשרדי הפרסום חוששים כעת כי גם הזמנת העבודה היתה תרמית.

אוריה גזית משמש מנכ"ל ישיבת ההסדר בתקוע. בחודשים האחרונים הוא קיים פגישות רבות עם בכירים במשרדי פרסום בישראל. בין השאר הוא נפגש עם יועצי המשברים רונן צור, משה קלוגהפט, משרד ארועטי ברמן ועוד. בפגישות אמר גזית, כי הוא מייצג בישראל את "פדרציית מדריד", שהינה גוף סודי לדבריו. הוא אמר כי לפדרציה תורמים עשירים נדבנים מאירופה, שמעוניינים להרים קמפיין על מנת להעלות את קרנה של יהדות ספרד (ס"ט). חלק ממשרדי הפרסום כבר הציגו לגזית פרזנטציה. הוא סירב לחשוף בפניהם את שמות התורמים.

אלא שאתמול (ב') נעצר גזית בחשד לפרשה אחרת, ומעצרו הוארך בארבעה ימים. לפי הודעת משטרת ירושלים, במהלך החקירה שהתנהלה בחודשיים האחרונים, עלה כי גזית יצר קשר עם חברה בירושלים הפועלת לאיתור מכירה והשכרת שטחים להשקעה, והציג בפניהם מצג שווא, לפיו הוא מנהל מגעים לרכישת קרקע השייכת לחברה ציבורית בירושלים בשווי של למעלה מ-30 מיליון יורו.

עוד טען גזית כי הוא בעל קשרים הדוקים עם נציגי פדרציות יהודיות מכל העולם, שיכולים לתרום כסף רב בהשקעות שונות בארץ. החשוד הציג בפני נציגי החברה מסמכים שעל פי החשד - זייף. במהלך פשיטה על משרדו אותרו מסמכים מזוייפים וחותמות מזוייפות.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו, אמר נציג המשטרה כי היקף המרמה הוא 1.5-1 מיליון שקל, שכן הוא קיבל מאותה חברה סכום של משכורת חודשית ורכב מפואר, 20-15 נסיעות לחו"ל ועוד. נציג המשטרה הוסיף כי קיים חשש להימלטות לחו"ל. עורך דינו של גזית אמר בבית המשפט כי הוא מודה בכל המיוחס לו, ואין חשש לשיבוש הליכי חקירה. בית המשפט האריך את מעצרו בארבעה ימים.

גורם בתחום הפרסום שעמד בקשר עם גזית, אמר כי "האירוע הזה מלמד עד כמה משרדי הפרסום ממהרים להציע הצעות, להשקיע כספים ולעבוד שעות רבות, גם כאשר הם לא יודעים מי עומד מולם. הוא הבטיח קמפיינים גדולים במיליוני שקלים, אבל מאחורי ההבטחה הזו לא עמד הזו שום דבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker