קרן מרקסטון רוכשת את רשת הספרים סטימצקי; היקף העסקה - 50-60 מיליון דולר

(עדכון) מרקסטון רוכשת 100% מסטימצקי, הכוללת את רשת הספרים, פעילות המו"ל, הוצאת הספרים המשותפת עם כתר ופעילות סטימצקי בחו"ל; מחזור המכירות של סטימצקי נאמד ב-400 מ' ש' בשנה; ערי סטימצקי ימשיך לכהן כיו"ר פעיל ומנכ"ל החברה

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון קלינגבייל

קרן מרקסטון רוכשת 100% מסטימצקי הכוללת את רשת הספרים, פעילות המו"ל, הוצאת הספרים המשותפת עם כתר ופעילות סטימצקי בחו"ל.

סטימצקי הינה רשת חנויות הספרים הגדולה בישראל. לחברה 150 חנויות ספרים ומחזור המכירות שלה נאמד בכ-400 מיליון שקל. כמו כן לסטימצקי פעילות בחו"ל והוצאה לאור בה היא שותפה עם כתר.

בעבר פורסם כי ערי סטימצקי מנהל מגעים עם הוצאת ידיעות אחרונות למכירת החברה שהקים. בשוק אמרו כי סטימצקי מבקש כ-200 מיליון שקל עבור החברה. סטימצקי והוצאת ידיעות מעולם לא אישרו את הידיעה. ההערכות בשוק הן כי מרקסטון רכשה את החברה בסכום הקרוב ל-200 מיליון שקל.

מקרן מרקסטון נמסר כי לא צפויים כל שינויים ברשת. ערי סטימצקי ימשיך לכהן כיו"ר פעיל ומנכ"ל סטימצקי, יהושע מצליח ימשיך בתפקידו. במרקסטון אומרים כי הקרן רואה בסטימצקי מותג מוביל ורואה במהלך מהלך ארוך טווח.

קרן מרקסטון הינה קרן ההשקעות הגדולה בישראל. הקרן השלימה לאחרונה גיוס של 800 מיליון דולר ועד כה ביצעה מספר השקעות במשק הישראלי, בהן רכישת הבעלות על דפי זהב, רכישת 20% מנילית ו-40% מחברת התשתיות PRS ורכישת 20% מנטפים, עסקה הנמצאת בשלבי סגירה אחרונים. החברה מעוניינת לרכוש את רשת אייס אך הרכישה נמצאת בבירור משפטי. הקרן מנוהלת על ידי רון לובש ואמיר קס, מנכ"לים משותפים בישראל, ואליוט ברוידי יו"ר הקרן בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker