ערוץ 20 קיבל אישור לשדר מהדורות חדשות

האישור ניתן בכפוף לכך שהערוץ יתחייב להצטרף למועצת העיתונות ולעמוד בכללי האתיקה שלה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדר הבקרה של אולפני ערוץ 20צילום: דניאל צ'צ'יק
נתי טוקר

מועצת הכבלים והלוויין העניקה לערוץ 20 אישור לשדר מהדורות חדשות. האישור ניתן בכפוף לכך שהערוץ יתחייב להצטרף למועצת העיתונות ולעמוד בכללי האתיקה שלה, וכן כי יעניק ייצוג לכל הזרמים ביהדות ולא ידיר קבוצות כמו רפורמים וקונסרבטיבים. ערוץ 20 אכן כבר פנה לפני כחודש למועצת העיתונות בבקשת הצטרפות.

ערוץ 20, ערוץ המורשת במקור, יכול לקבל במסגרת רישיונו אישור לשדר מהדורת חדשות. בחודשים האחרונים התנהל שימוע סביב האישור. זכייניות ערוץ 2 והרשות השנייה הביעו תמיכה בהגברת התחרות, אך גרסו כי יש להשוות את התנאים הרגולטוריים בין כל סוגי הערוצים המסחריים בכל הנוגע למשל לרף השקעה מינימלי בחדשות. המרכז הרפורמי טען כי הערוץ מדיר את רבניו ואין לתת לו אישור לחדשות, ובעקבות כך כאמור האישור ניתן בתנאי לייצוג שווה.

לפי האישור של המועצה בשעות צפיית שיא ערוץ יוכל לשדר לכל היותר שעה אחת של שידורי חדשות. בשעות שאינן שעות צפיית שיא, יותר לערוץ לשדר מבזקי חדשות באורך כולל של 30 דקות.

מערוץ 20 נמסר: "אנו מודים למועצת הכבלים והלוויין על ההחלטה החשובה, שתאפשר לציבור ליהנות מקולות נוספים שהודרו עד כה ממהדורות החדשות בישראל".

גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית: "ערוץ 20 הפר ברגל גסה את הוראות החוק ואת תנאי הזיכיון שלו בהחרמה המכוונת של היהדות הרפורמית. אנו מקווים שבעקבות החלטת מועצת הכבלים יפעל הערוץ לשינוי מידי במדיניות שלו, הן בשידורי המורשת והן בשידורי החדשות.

"אנו ערוכים לשתף פעולה עם כל גוף תקשורת בישראל לטובת הצגת ריבוי הפנים, הגוונים והדעות בעם היהודי, ומקווים שערוץ 20 יאמץ ערכים של סובלנות דתית ופלורליזם כחלק מן הקוד האתי שלו. אנו מזמינים את עורכי הערוץ לעמוד אתנו בקשר כבר בימים הקרובים, מתוך רצון לסייע להם לעמוד בתנאי ההתחייבויות שנטלו על עצמם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker