אקזיט לסבון הישראלית: נמכרת לפי שווי של יותר מחצי מיליארד שקל

תאגיד הקוסמטיקה הצרפתי Groupe Rocher רוכש כשני שלישים מחברת הקוסמטיקה הישראלית ■ SABON מפעילה 175 סניפים בעולם עם מחזור מכירות של כ-100 מיליון יורו בשנה

עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי פיאטוק וסיגל קוטלר-לויצילום: לם-וליץ סטודיו
עדי דברת-מזריץ

אקזיט ענק לבעלי סבון הישראלית: תאגיד הקוסמטיקה הצרפתי Groupe Rocher רוכש כשני שלישים מחברת הקוסמטיקה הישראלית SABON. לפי הערכות בענף, העסקה נעשתה לפי שווי חברה של למעלה מחצי מיליארד שקל, כאשר הכנסות החברה מסתכמות בכ-100 מיליון יורו בשנה.

הרשת הבינלאומית SABON, שבבעלות המייסדים סיגל קוטלר-לוי ואבי פיאטוק, מוכרת מוצרי אמבט, גוף ואווירה לבית, מפעילה 175 חנויות בעולם. לדברי גורמים בחברה, הכנסת השותף אסטרטגי נועדה לחזק את יכולותיה הגלובליות של החברה, ולהאיץ את התרחבותה בעולם. עם הרכישה מצטרפת SABON לפורטפוליו המותגים הגלובלי והרחב של קבוצת Rocher.

פיאטוק וקוטלר-לוי ימשיכו לנהל את החברה, אולם העסקה נותנת לקבוצת Rocher אפשרות לרכוש את מלוא השליטה והבעלות בחברה בהמשך.

רונן זוהר, מנכ"ל סבוןצילום: לם-וליץ סטודיו

SABON (לשעבר סבון של פעם) נוסדה  בשנת 1997, כאשר החנות הראשונה נפתחה ברחוב שינקין בתל אביב, ומכרה סבון שנרקח בעבודת יד ונפרס אל מול הלקוח. בשנת 2003 נפתחה החנות הראשונה של המותג בחו"ל – בשדרה השישית  ב-West Village שבניו יורק. כיום, המותג פועל כבר במעל ל-170 חנויות ב-14 מדינות בעולם, בהן יפן, ארה"ב וצרפת, עם היקף מכירות של כ-100 מיליון יורו בשנה ויותר מ-480 עובדים.

בסוף 2008 הצטרף לחברה רונן זהר בתפקיד מנכ"ל גלובלי. בתקופתו הוחדר המותג לשווקים באסיה ולזירות נוספות בהן צרפת, אנגליה, גרמניה וספרד. המשרד הראשי של SABON נמצא באזור, ובקריית גת ממוקמים מפעל הייצור אשר שופץ מחדש על שטח של כ-3,600 מ"ר, ומרכז לוגיסטי בשטח של כ-4,600 מ"ר, ממנו יוצאים המוצרים לכל העולם.

Groupe Rocher היא חברה משפחתית (מעל 97% בבעלות משפחת המייסדים, משפחת Rocher) המעסיקה יותר מ -16 אלף עובדים. מכירות הקבוצה משמונה מותגים הממוקדים בתחומי היופי ואיכות החיים לנשים, שהעיקריים בהם Yves Rocher ו-Petit Bateau, עמדו בשנת 2015 על יותר מ-2 מיליארד יורו.

בסבון אומרים שבאמצעות שיתוף הפעולה החברה תוכל "ליהנות מהמשאבים הפנימיים במגוון התחומים של Groupe Rocher, וגם מחוזקות וקשרים חיצוניים של הקבוצה, והכול כתמיכה למקסום הזדמנויות הצמיחה הגלובליות של החברה. היעדים המשותפים אשר הציבו לעצמם השותפים החדשים הם במגוון תחומים, ובהם התרחבות לשווקים חדשים, המשך צמיחה ופתיחת סניפים חדשים בשווקים הקיימים. כל זה על בסיס העמקת וחיזוק הפעילות הקיימת, חדשנות משמעותית ועוד".

לדברי Bris Rocher, מנכ"ל Groupe Rocher, "רכישת מניות רוב בחברת SABON עולה בקנה אחד עם שאיפות הצמיחה הבינלאומיות שלנו. הידע הרחב שלנו במגוון תחומי פעילות החברה, יחד עם שיתוף פעולה הדוק עם הצוות של SABON, יתרום לצמיחה בינלאומית של החברה ושל Groupe Rocher יחדיו".

עורכי הדין חיים פרידלנד ויוני ראף ממשרד גורניצקי ושות' ייצגו את פיאטוק וקוטלר-לוי. עו"ד מיכל ליברמן ועו"ד עמית שטיינמן ממשרד עורכי הדין ש.הורוביץ ושות' ייצגו את גרופרושר, החברה הרוכשת בעסקה.  עו"ד ניר קלדרון ממשרד מ.תגר ייצג את סבון של פעם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker