האם אלי עזור באמת ויתר על "גלובס"?

הוועד עדיין לא קיבל החלטה בעניין הרוכש המועדף עליו - בקרב חלק מהעיתונאים היתה נטייה לכיוונו של עזור, בין השאר בשל חשש מאינטרסים סמויים אצל דוידוביץ'

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אף שהצעתו של דויד דוידוביץ' לרכישת העיתון הכלכלי "גלובס" הוכרזה כזוכה בינתיים, ייתכן כי אלי עזור — מו"ל "מעריב" ו"ג'רוזלם פוסט" — עדיין לא הרים ידיים, ועשוי לנסות בכל זאת לרכוש את "גלובס" בהמשך הדרך.

עזור פרש מהליך ההתמחרות כאשר דוידוביץ' העלה את המחיר ל–45 מיליון שקל. הוא לחץ את ידי הצדדים והודיע שהוא פורש מהמרוץ ומחזיר את הצעתו לסך של 33 מיליון שקל בלבד — במקום כ–44.5 מיליון שקל שהציע בניסיון לעקוף את דוידוביץ' — כלומר, עזור ביקש לא להגיש כלל את שמו לבית המשפט כמציע נוסף בשלב האחרון לרכישת העיתון. עם זאת, ההערכות הן כי הוא עדיין מעוניין לרכוש את "גלובס", ועשוי לחזור להצעת המחיר האחרונה שהגיש — שהיתה קרובה מאוד לזו של דוידוביץ'.

אלי עזורצילום: מוטי קמחי

הדבר תלוי בעיקר בהחלטת העובדים. עד כה, העובדים היחידים במערכת "גלובס" שהתאגדו הם העיתונאים, באמצעות ארגון העיתונאים של ההסתדרות. ועד העיתונאים נפגש עם נציגים של שני הצדדים, דוידוביץ' ועזור, והציג את דרישותיו לגבי זכויות העובדים והשמירה על החופש העיתונאי. הוועד עדיין לא קיבל החלטה בעניין הרוכש המועדף עליו — בקרב חלק מהעיתונאים היתה נטייה לכיוונו של עזור, בין השאר בשל חשש מאינטרסים סמויים אצל דוידוביץ'.

עובדי המינהלה ב"גלובס" התחילו לראשונה בהליכי התאגדות, והם עשויים להמליץ על רוכש מטעמם. ביום חמישי התפתח עימות קשה בתוך "גלובס" בנקודה זו. עובדי המינהלה מעריכים כי עתידם התעסוקתי בטוח יותר בשליטת דוידוביץ', משום שעזור צפוי ליצור סינרגיה בין "גלובס" לבין פעילויות אחרות שלו בתחום — לרבות דפוס, מכירות ושיווק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker