דרמה במועצת הכבלים: נציגי ערוץ הילדים שלפו הוכחה לחוזה סודי עם yes

הסכסוך המתמשך בין yes ל-RGE הוא בעיקר סביב ערוצי ספורט 5 שבבעלות RGE, אבל בכל הנוגע לערוץ הילדים הוא הגיע לישורת האחרונה השבוע כאשר שני הצדדים הודיעו כי ערוץ הילדים הוותיק יירד מהאוויר ב-yes לאחר 16 שנה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסדרה "אלישע"צילום: אתר ערוץ הילדים
נתי טוקר

מועצת הכבלים והלוויין התפזרה היום מבלי לאשר לחברת yes להוריד מהאוויר את ערוץ הילדים הוותיק של קבוצת RGE. המועצה התפזרה לאחר שנציג RGE, עו"ד דרור שטרום, שלף לפתע מסמך שממנו עלה כי עד כה היו חוזי התקשרות סודיים בין yes ל-RGE. בתגובה מאיימים ב-yes בתביעת דיבה נגד RGE.

בעקבות המסמך ששלף שטרום נוצרה מהומה במקום, שכן עלה ממנו כי החוזים בין הצדדים שהוצגו בפני המועצה עד כה לא היו החוזים המלאים. המועצה הודיעה ל-RGE כי לא אישרה את הורדת ערוץ הילדים הנוסף. מנגד, המועצה אישרה את העלאת ערוץ הילדים החדש של המפיק חיים סלוצקי, לאחר שהציג בפניה פרזנטציה נרחבת.

דרור שטרוםצילום: עופר וקנין

הסכסוך המתמשך בין yes ל-RGE הוא בעיקר סביב ערוצי ספורט 5 שבבעלות RGE, אבל בכל הנוגע לערוץ הילדים הוא הגיע לישורת האחרונה השבוע כאשר שני הצדדים הודיעו כי ערוץ הילדים הוותיק יירד מהאוויר ב-yes לאחר 16 שנה. את המהלכים מטעם RGE מוביל כיום אביב גלעדי, המחזיק שליש ממניות החברה.

אלא שההודעה הזו יצאה לפני שניתן אישור מועצת הכבלים למהלך. המועצה צריכה לאשר את הורדת הערוץ מפני שהוא ערוץ הכלול בחבילת הבסיס. היום החלה המועצה לדון בנושא, אלא שלפתע הגיע שטרום והציג את המסמך.

אביב גלעדיצילום: מוטי מילרוד

Yes מממנת את ערוץ הילדים בשתי דרכים: תשלום ישיר עבור הערוץ, ומימון עבור הפקות מקור המשודרות בערוץ הילדים. המימון להפקות המקור נכלל במחויבויות הרגולטוריות של חברות הכבלים והלוויין להשקיע בהפקות מקור (8% מההכנסות). המסמך שהציג שטרום חשף כי בין yes לבין RGE היו חוזים נוספים - סודיים עד כה - שונים מאלה שהוצגו בפני המועצה, והיתה להם השפעה על היקף ההשקעה בהפקות מקור המוטל על yes. עם זאת, לאור דרישת מועצת הכבלים העבירה Yes למועצה את החוזים המלאים היום אחה"צ.

מבחינת המועצה, מסמך כזה הוא בעייתי שכן בידיה היו עד כה חוזים שאינם נכונים. חברי המועצה אמרו כי אינו יכולים לדון בנושא מפני שלא היה בידם את המידע המלא. כאמור, המועצה סיימה את הדיון תוך הודעה ל-RGE שכרגע אין אישור להורדת ערוץ הילדים. הערוץ אמור היה לרדת ב-1 בינואר 2017.

ב-yes הגיבו בחריפות: "מדובר בשקר גס ובניסיון נואש של ערוץ הילדים שירד מקרנו ומנסה בכל כוחו לאחוז בקרנות המזבח. ההסכמים כולם הועברו למועצת הכבלים והלווין, ואם אכן דברים אלה נאמרו החברה תבחן במיידית הגשת תביעת דיבה כנגד RGE".

ביום צפוי העימות בין yes ל-RGE להגיע לבית המשפט. yes צפויה להגיש בקשה לקבלת כל תוכני הווידיאו שהופקו עבורה בערוץ הילדים - תכנים ש-RGE מסרבת להעביר לידיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker