הסתיים תהליך ההתמחרות ב"גלובס": דוידוביץ' מוביל עם 45 מיליון שקל

עם זאת, בית המשפט עשוי להתחשב בהחלטת ועד העיתונאים, שנפגשו עם שני המתמודדים ויגישו בהמשך את המלצתם

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

תהליך ההתמחרות סביב עיתון "גלובס" הגיע אחר הצהריים לסיומו. האוליגרך הרוסי, דויד דוידוביץ', מוביל עם הצעה של 45 מיליון שקל. מנגד, אלי עזור צמוד אליו עם הצעה הנמוכה בכחצי מיליון שקל בלבד.

המשמעות היא שכונסי הנכסים, רונן מטרי ואיל רוזובסקי, ימליצו ככל הנראה על דוידוביץ'. ואולם בית המשפט עשוי להתחשב בהחלטת ועד העיתונאים, שטרם החליט בנושא.

בתוך מערכת "גלובס" סערו הרוחות היום. חלק מהעיתונאים הביעו תמיכה בעזור, אך קבוצות עובדים אחרות התאחדו לראשונה והביעו התנגדות להמלצה זו מחשש לעתיד פרנסתם. לעזור יש כבר כיום מינהלה, סחר ודפוס בפעילויות נוספות שלו בעיתון "ג'רוזלם פוסט ו"מעריב", והוא עשוי למזג את המערכות באופן שיפגע בעיקר בעובדים שאינם עיתונאים.

ועד העיתונאים הציג לשני המתמודדים רשימה של דרישות לגבי זכויות העובדים והחופש העיתונאי במערכת. ועד העיתונאים הצהיר כי לא נחתם כל הסכם עם מי מהצדדים.

הכונסים צפויים להגיש בימים הקרובים לבית המשפט את המלצתם לגבי זהות רוכש העיתון. משפחת בר-און, המחזיקה מניות מיעוט בכ-33% מהחברה האם של "גלובס", מוניטין, מחזיקה בזכות סירוב והיא עושיה לדרוש מבית המשפט לאפשר לה להציע הצעה נגדית. עם זאת, ההצעות של עזור ודווידוביץ' הם גבוהות יחסית, וייאלצו אותה להשיג במהירות קבוצת משקיעים בעלת יכולת פיננסית לא מבוטלת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker