במשרד התקשורת מודים: התאגיד בשלבי מוכנות מתקדמים

החוק קובע כי יום ההתחלה של הקמת התאגיד הוא 30 באפריל 2017, אך אם התאגיד מצהיר על מוכנות ניתן להקדים את ההקמה ל-1 בינואר 2017 ■ עלות כל חודש בו רשות השידור פועלת במקביל למנגנון התאגיד מסתכמת ביותר מ-40 מיליון ש'

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפני תאגיד השידור הציבורי החדש
נתי טוקר

משרד התקשורת מודה כי תאגיד השידור הציבורי כאן נמצא בשלבי מוכנות מתקדמים לקראת עלייה לאוויר. מחוות דעת שהעביר המשרד לתאגיד נכתב כי "אנו סבורים כי התאגיד נמצא בשלבי מוכנות מתקדמים של הקמה ומוכנות לשידור".

את הבדיקה ערך סמנכ"ל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, מימון שמילה, והיא עסקה בעיקר במוכנות ההנדסית של התאגיד לשידור. שמילה כתב נקודות שאותן התאגיד צריך ליישם עד העלייה לאוויר, כמו סיום הקמת תשתיות, ביצוע ניסיון פריצה לשידורים, סיום גיוס כוח אדם והעברת חומרי הארכיון של הרשות לידי התאגיד.

מוכנות התאגיד לשידור משמעותית במיוחד כיום. החוק קובע כי יום ההתחלה של הקמת התאגיד הוא 30 באפריל 2017, אך אם התאגיד מצהיר על מוכנות ניתן להקדים את ההקמה ל-1 בינואר 2017. התאגיד אכן הצהיר כבר לפני כחודש על מוכנות, אבל רק כעת הסתיימה הבדיקה בנושא של משרד התקשורת.

ממצאי הבדיקה האלה ישפיעו גם על החלטת בג"ץ. מחר, לאחר שתי הארכות, אמורה המדינה להשיב לבג"ץ שהגישו ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), אלדד יניב ועמותת הצלחה, באמצעות עוה"ד יובל יועז ואלעד מן. עתירה נוספת הגיש ארגון העיתונאים של ההסתדרות.

העותרים דורשים בין השאר כי המדינה תסביר מדוע לא תאפשר הקמת התאגיד בינואר בהתאם למסמך המוכנות. כפי שפורסם ב-TheMarker, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון אינם מגיעים להבנות, לאחר שכחלון התנגד בחריפות לסגירת התאגיד. ההתנגדות מבוססת על תוצאות עבודת צוות המנכ"לים, שממנה עלה בבירור כי לא ניתן להמשיך להפעיל את רשות השידור הישנה בעלויות נמוכות בדומה לעלויות התאגיד.

עוד נודע כי התנגדות נחרצת נוספת היא מצד משרד המשפטים והמשנה ליועמ"ש אבי ליכט, שהודיע בפגישה ביום חמישי כי המשרד יתקשה לייצג את עמדת המדינה בכל הקשור לדחיית ההקמה של התאגיד.

כעת, כאשר גם במשרד התקשורת מבהירים כי התאגיד בשלבים מתקדמים לקראת מוכנות לשידור, יהיה קשה עוד יותר להגן על ההחלטה לא לאשר הקמה.

ההערכות הן כי בעקבות החסם המשפטי, בקואליציה ינסו להוביל חקיקה עוקפת בג"ץ, שלפיה תבוטל האפשרות להקדמת ההקמה של התאגיד. לפי נתונים קודמים, עלותו של כל חודש בו רשות השידור פועלת במקביל למנגנון התאגיד מסתכמת ביותר מ-40 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker