המדינה מודה בפני בג"ץ: אין הסכמות בין נתניהו לכחלון לגבי תאגיד השידור

שר האוצר משה כחלון מתנגד לניסיונות נתניהו לסגר את התאגיד - והמדינה מבקשת ארכה לתגובה לבג"ץ עד שני

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון
נתי טוקר

המדינה מודה באופן רשמי בפני בג"ץ כי יש מחלוקת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בנוגע לשידור הציבורי. בעקבות חוסר ההסכמות, מבקשת המדינה לדחות את תשובתה מהיום ליום שני.

היום, לאחר דחייה, היתה המדינה אמורה להשיב לעתירה נגד סגירת תאגיד השידור הציבורי "כאן", שהגישו עוה"ד יובל יועז ואלעד מן, בשמם של ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), עו"ד אלדד יניב ותנועת הצלחה. עתירה נוספת הוגשה על ידי ארגון העיתונאים באמצעות עורכי הדין ד"ר מורן סבוראי ועו"ד אמיר בשה.

אלא שהמדינה מבקשת להאריך את מועד המענה עד ליום שני. אתמול התקיים מפגש נוסף של צוות המנכ"לים שהקים נתניהו לסוגיית השידור הציבורי,  וכן פגישה בין נתניהו לכחלון, אך בסיומה כחלון התעקש על הקמת התאגיד והצדדים לא הגיעו להסכמות.

"הדיון בין הצדדים טרם מוצה", כתבה המדינה בטיוטת הבקשה לדחיית מועד התשובה, "והתבקשה שהות קצרה נוספת לגיבוש עמדתם". עוד נכתב כי הבקשה היא על דעת היועמ"ש.

תגובת עו"ד יובל יועז ועו"ד אלעד מן בשם העותרים ח"כ איתן כבל עו"ד אלדד יניב ועמותת הצלחה: "אנו מלאי אמפתיה לקשייו של שר התקשורת לקבל החלטות בנוגע לתאגיד השידור, קשיים המלווים אותו ממועד חקיקת חוק השידור הציבורי ביולי 2014. מדובר בבקשה ארכה שנייה מטעם המשיבים להגשת תגובתם המקדמית לעתירה. נוכח העובדה שהתאריך המבוקש לתחילת שידורי התאגיד הוא 1 בינואר, מן הראוי שהן מר נתניהו והן בית המשפט יפעלו בלוח זמנים מזורז. נזכור כי שר התקשורת נתניהו איננו המדינה. המדינה חוקקה את חוק השידור הציבורי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker