חדשות 10 דורשים התנצלות מגל"צ על הפרסום נגד רביב דרוקר

בפרסום בגל"צ נטען כי בתוכניתו ניסה דרוקר "להפיל" את תא"ל עופר וינטר משום שהוא חובש כיפה ■ חדשות 10: "טענות מופרכות, שאינן אמת ואשר אין להן כל אחיזה במציאות"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום:

חדשות 10 שיגרה מכתב התראה לגלי צה"ל בעקבות הפרסום שנעשה בתוכנית של ארא"ל סגל נגד עיתונאי חדשות 10, רביב דרוקר. "ככלל, אנו מתנגדים לפתיחה בהליכים משפטיים נגד גופי תקשורת, מהלך שעלול לפגוע בחופש העיתונות, אלא שכאן נקטה גלי צה"ל פעולה שנועדה לפגוע בלגיטימיות של עיתונאי, לפגוע בגוף שידור, ובכך לפגוע בעצמה בחופש העיתונות", כתבו בחדשות 10.

הפרסום בגל"צ עסק בתחקיר "המקור" לפני ארבע שנים, במסגרתו נשלח חייל לשעבר לתעד שיחה עם תא"ל עופר וינטר, לאחר שטען כי היה נוכח באירוע שבו וינטר ירה לכיוון נער פלשתיני חף מפשע. בפרסום בגל"צ סגל טען כי דרוקר ניסה "להפיל את וינטר", מח"ט גבעתי לשעבר, משום שהוא חובש כיפה.

במכתב, תחת הכותרת "פרסום טענות שקריות כלפי חדשות 10, מר רביב דרוקר ומערכת 'המקור'", נכתב כי המכתב נשלח בעקבות "ניסיונכם החריג והבוטה לפגוע באמינותו של העיתונאי מר רביב דרוקר ובלגיטימיות שלו ושל אמצעי התקשורת שהוא פועל בשירותיו, ובכך להביא לפגיעה חסרת תקדים בחופש העיתונות ובזכות הציבור לדעת".

לפי חדשות 10, "מדובר בטענות מופרכות, שאינן אמת ואשר אין להן כל אחיזה במציאות". כך למשל, מצטטים בחדשות 10 את דבריו של עו"ד עודד סבוראי, המייצג את וינטר, לפיהם החייל אמר לוינטר: "נשלחתי אליך על ידי רביב דרוקר... תראה, רביב שמע שסוּכמת להיות מח"ט גבעתי, החלטנו שלא תהיה מח"ט גבעתי".

"כל בדיקה מינימלית, לוּ היתה מתבצעת על ידיכם עובר לפרסום, כמתחייב קודם לפרסום טענות חמורות מעין אלה, היתה מעלה, בנקל, כי הדברים אינם נכונים בעליל, ואז לבטח הייתם נמנעים מלפרסם את הטענות החמורות מלכתחילה", טענו בחדשות 10, באמצעות עו"ד עיינה נוימן ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. עוד נטען כי בבקשת התגובה מחדשות 10 לא נאמר כי הטענה תהיה שמטרת "המקור" היתה למנוע את מינויו וינטר לתפקיד מח"ט גבעתי.

בערוץ 10 דורשים לפרסם באופן מיידי תיקון והתנצלות מטעם עו"ד סבוראי ואראל סג"ל - אשר ישודרו בתוכניתו של סג"ל בגלי צה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker