הרשות השנייה שוקלת למנוע מבן זקן להעביר למקורבו את רדיו ירושלים

לפי חוק הרשות השנייה, מורשע בפלילים לא יכול להיות בעל שליטה בתחנת רדיו ■ ג'קי בן זקן, שהורשע בעבירות מרמה, מבקש להעביר את אחזקותיו בתחנת הרדיו למוריס בניסטי - אך ברשות השנייה מבקשים לבחון את הקשר בין השניים ■ רדיו ירושלים: אנו פועלים כחוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי בן זקןצילום: ניר קידר

הרשות השנייה בודקת את העסקה להעברת שליטה בתחנת הרדיו האזורית רדיו ירושלים, שבבעלות ג'קי בן זקן.

בן זקן, שהורשע בספטמבר במסגרת הסדר טיעון בעבירות של השפעה בתרמית על ניירות ערך, קשירת קשר לביצוע פשע ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרצה כיום עונש מאסר. כעת מנסה בן זקן להעביר את השליטה בתחנת הרדיו שבבעלותו לידי מקורבו, מוריס בניסטי.

ברשות השנייה, המפקחת גם על הרדיו האזורי, בודקים את העסקה לאור העובדה שבניסטי כיהן בעבר כמנכ"ל קניון ארנה, שבבעלות בן זקן. ברשות השנייה בוחנים אפשרות לא לאשר את העברת השליטה בתחנה לידי בניסטי.

בן זקן הוא בעל השליטה היחיד בתחנה

בתחילת החודש התחיל בן זקן לרצות את 26 חודשי המאסר שנגזרו עליו. לפי פסק הדין, בן זקן פעל להעלאת שער מניות חברת מנופים פיננסיים, שהיתה בשליטתו, בפעולות יזומות מוכוונות של רכישת מניות בבורסה.

בן זקן הוא גם אחד הנאשמים בפרשת השר המנוח בנימין בן אליעזר, וחתם בספטמבר על הסדר טיעון עם הפרקליטות, שבמסגרתו הודה והורשע בסיוע להפרת אמונים.

לפי חוק הרשות השנייה, מי שהורשע בעבירה פלילית אינו יכול להיות בעל שליטה בתחנת רדיו. בן זקן כיום מחזיק ב-100% מתחנת הרדיו האזורית רדיו ירושלים, לאחר שב-2008 זכה במכרז יחד עם שותפים נוספים - ובהמשך רכש את חלקם בתחנה ונותר בעל השליטה היחיד בה.

בחודשים האחרונים דרשה הרשות השנייה מבן זקן למכור את מניותיו בתחנת הרדיו, שנמצאת כיום בידי עורך דין בנאמנות. בן זקן התמהמה בהעברת השליטה, ולבסוף מסר לרשות השנייה מסמכים שלפיהם השליטה מועברת לבניסטי - אלא שבבדיקה שערכה הרשות השנייה עלו שאלות באשר לכשירותו של בניסטי להחזיק בתחנה ובנוגע לקשריו עם בן זקן.

הרשות השנייה דרשה גם את סכום העסקה כדי לוודא שאכן הוא משקף מחיר אמיתי.

מנכ"ל רדיו ירושלים, גדי קסטיאל, מסר: "אנחנו פועלים מול הרשות השנייה על פי חוק. כרגע תחנת הרדיו נמצאת בנאמנות, וכאשר תהיה החלטה לגבי הרוכש החדש, נעדכן".

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "בעקבות הרשעת ג'קי בן זקן, הורתה הרשות השנייה על מכירת המניות והועברה לבדיקתה בקשה למכירת מניות שנבדקת בימים אלה. החלטה תתקבל בקרוב. אין בתגובה זו כדי לאשר את הדברים המובאים בידיעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker