נפסל תשדיר של לשכת עוה"ד נגד לבנת פורן: "הקביעות בפרסומת לא הוכחו"

לשכת עורכי הדין הגישה ערר על החלטת הרשות השנייה - ומאיימת בעתירה לבג"צ: "כל האמור במסגרת תשדיר הפרסומת הינו נכון, הוגן ולא מטעה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לבנת פורן
נתי טוקר

הרשות השנייה הורתה להסיר את הפרסומת של לשכת עורכי הדין נגד המרכז למימוש זכויות רפואיות של לבנת פורן, בטענה כי נכללו בה קביעות שלא הוכחו. כעת דורשים בלבנת פורן להסיר את התשדירים גם מהרדיו. מנגד, לשכת עורכי הדין מאיימת בעתירה לבג"צ נגד הרשות השנייה. הרשות תדון בקרוב בערעורי הצדדים.

בשבועות האחרונים עלתה הפרסומת של לשכת עורכי הדין לשידור בערוץ 2. בפרסומת נראתה דמות בעלת מאפיינים המזכירים את לבנת פורן - אישה עם שיער בצבע בלונד ושמלה אדומה - והיא מוצגת מאחור כמי שמפנה עורף ללקוחותיה. הפרסומת, שנעשתה על ידי משרד הפרסום אשכנזי זלצמן, מנסה לשכנע את הציבור להיעזר רק בשירותי עורכי דין ולא בשירותים של חברות לזכויות רפואיות. הקמפיין גם עושה שימוש במטבע הלשון שמזוהה עם פורן - "חלית? נפגעת?" (אצל פורן הסיסמה היא "חלית? נפצעת?").

בתחילה הוחלט ברשות שלא להסיר את הפרסומת, אלא שלאחר דיון נוסף החליט מ"מ המנכ"ל, ניר שווקי, לשנות את ההחלטה. זאת בעקבות פניות של עוה"ד הלה פלג ועינת שרקי ממשרד אגמון ושות׳ ורוזנברג הכהן ושות', שטענו כי הקביעה לפיה תביעות שאין בהן ייצוג של עורך דין נדחות בעוד שתביעות שיש בהן ייצוג מתקבלות, אינה נתמכת בעובדות. מאחר ואכן לא הוצג בפני הרשות ביסוס עובדתי לטענה, הפרסומת הוסרה.

סיבה נוספת להסרת הפרסומת היא הטענה העולה ממנה, כאילו חברות למימוש זכויות רפואיות מטעות את הלקוחות ולא מוסרות מידע לגבי אי היכולת של נציגיהן להשתתף בוועדה הרפואית - טענה שאף היא לא הוכחה.

לשכת עורכי הדין, באמצעות עו"ד דוד יצחק ממשרד קסוטו נוף, הגישה ערר על ההחלטה של הרשות השנייה - ומאיימת בעתירה לבג"צ. לטענתם ההחלטה להסיר את הפרסומת התקבלה מבלי שנתנה ללישכה היזדמנות להציג את עמדתה. לטענת לשכת עורכי הדין, "כל האמור במסגרת תשדיר הפרסומת הינו נכון, הוגן, לא מטעה ואינו מהווה כל המעטת ערך בדרך שאינה הוגנת כלפי צדדים שלישיים כלשהם".

גם במרכז למימוש זכויות רפואיות הגישו ערר - וזאת על כך שהרשות השנייה טרם הודיעה על הסרת תשדירי הקמפיין מהרדיו. במכתב ששיגרו מטעם לבנת פורן נטען כי הגישו לפני שבועיים בקשה להסיר את תשדיר הרדיו, וזאת משום שהוא כולל מסרים הדומים לאלה שהופיעו בטלוויזיה. "אין זה מתקבל על הדעת כי הרשות תאשר הצגתו של  מידע מטעה רק משום שהוא משודר במדיום אחר", טוענים עורכי הדין של פורן. "מדובר בסיטואציה אבסורדית ובלתי אפשרית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker