תוך שלוש שנים - 20% מעובדי מקאן תל אביב יהיו חרדים, ערבים או יוצאי אתיופיה

מאחורי ההחלטה עומד הרצון "לצאת מהבועה" כדי שהמגוון האנושי במשרד הפרסום יהיה תואם למגוון הקיים בחברה הישראלית

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית משיח, מנכ"ל מקאן תל אביב
עמית משיח, מנכ"ל מקאן תל אביב

מדיניות חדשה במשרד הפרסום מקאן תל אביב, המשרד הגדול בישראל. מנכ"ל המשרד, עמית משיח, הורה למחלקת משאבי האנוש ליישם תוכנית לשלוש שנים שבסיומה 20% מכוח האדם במשרד יהיו מהקהילה החרדית, הערבית או יוצאי אתיופיה.

משרדי הפרסום בישראל אינם מתאפיינים בדרך כלל בגיוון של קהלים וקבוצות מיעוט. בעבר היו למשרדי הפרסום הגדולים מחלקות ייעודיות למגזרים, למשל החרדים או הערבים, אך מחלקות אלה הלכו ונסגרו לאור הרווחיות הנמוכה בפעילות כזו - וכיום כמעט לא ניתן לאתר עובדים מקבוצות מיעוט בחברה במשרדי הפרסום הגדולים.

כעת משיח מקבל החלטה על מדיניות חדשה לגוון את משרד הפרסום בעובדים מקבוצות שונות בחברה. מאחורי ההחלטה עומד לא רק הרצון הוולנטרי להעניק הזדמנות שווה לעובדים נוספים, אלא גם רצון "לצאת מהבועה" כדי שהמגוון האנושי במשרד הפרסום יהיה תואם למגוון הקיים בחברה הישראלית.

אחד המינויים המעניינים שנעשו באחרונה במקאן הוא של טל ברזילי, עובד חרדי עטור זקן ופאות, שמונה לתפקיד מנהל הסטודיו של מקאן. "החברה הישראלית הרבה יותר מגוונת מכוח האדם המאייש את משרדי הפרסום בישראל. המציאות שאליה הולכת החברה הישראלית היא של חברה רב לאומית וראוי שהדבר ישתקף גם בהון האנושי המאייש את התפקידים במשרדי הפרסום", נמסר ממשרד הפרסום מקאן. "הצבנו לנו כיעד אסטרטגי לאייש 20% מכח האדם במשרד על ידי חרדים, ערבים ואתיופים בשלוש השנים הקרובות - וכך נעשה".

טל ברזילי
טל ברזיליצילום: אייל טואג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker