ליצמן נתן הכשר לבמבה ומילקי לשלוש שנים

קשה שלא לחוש החמצה מהמלצות הוועדה, שפועלה ככל הנראה לא יביא לשיפור משמעותי בהרכב המזון שמוכרים לנו. לפחות לא בשנים הקרובות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזון חטיפים אסם
צילום: דודו בכר
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

חטיפים בעלי כמות גדולה של נתרן ושומן רווי, מעדני חלב המכילים עד חמש כפיות סוכר ל–100 גרם ועוד — יישארו ללא סימון במדבקה אדומה. יעברו כמעט שלוש שנים (יולי 2019) עד שייכנס לתוקף השלב השני והמחמיר יותר בסימון - שממנו חששו היצרנים ושחלק ניכר ממוצריהם לא עומדים בו. במהלך אותן שנים, המוצרים המזיקים יקבלו מעין תעודת הכשר ממשרד הבריאות.

הצרכנים שיסתובבו בסופרמרקט ויראו מדבקות אדומות על חלק מהמוצרים יקבלו את הרושם המוטעה שכל אותם מוצרים, שלא מתנוססת עליהם מדבקה אדומה, הם מוצרים בריאים, ויעמיסו בהם את עגלות הקניות. יתרה מכך, פרק הזמן הארוך שניתן לתעשיית המזון לבקשתה, עד שתצטרך לסמן במדבקות חלק ניכר ממוצריה, יאפשר לחברות להתמהמה עם תהליכי שיפור הרכב המוצרים.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, פתח את מסיבת העיתונאים שערך אתמול בנתונים מפחידים על בעיית ההשמנה בישראל. לדבריו, 13.9% ממקרי המוות בישראל נובעים מתזונה לקויה ו–8.8% ממקרי המוות נובעים מהשמנת יתר. הוא הוסיף כי כל ילד חמישי סובל מעודף משקל וכי ישראל מובילה בצריכת הסוכר לנפש — ומדורגת במקום הגרוע ביותר מבין מדינות OECD.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טובצילום: אמיל סלמן

לכן, היה עדיף שמשרד הבריאות היה מנצל את הכפפה שהרים בעצמו כדי להביא את מהפכת הבריאות שהצהיר שבכוותו להביא, ולא מסתפק בלומר שהמלצות חסרות עדיפות על כלום. במקום זאת, המשרד נכנע לבקשות היצרנים — ולקח צעד אחורה בישורת האחרונה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker