קורצים לנתניהו? טיפנברון יעמוד בראש הצוות של ערוץ 10 למכרז ערוץ הכנסת

מינויו של טיפנבורן, המקורב לראש הממשלה, עשוי לסייע לחדשות 10 ליצור קשר ישיר עם שר התקשורת נתניהו, שמועצת הכבלים והלוויין פועלת תחת סמכותו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן טיפנברון
ערן טיפנברוןצילום: אריק סאלין

האם ערוץ 10 מנסה להתקרב לראש הממשלה בנימין נתניהו? ערן טיפנברון, כיום סמנכ"ל הדיגיטל של קבוצת RGE, יעמוד בראש הצוות של חדשות 10 להתמודדות על מכרז ערוץ הכנסת. טיפנברון, לשעבר עורך ynet, מקורב כיום לנתניהו.

טיפנברון שימש עורך ynet בתקופה שבה האתר תקף באופן חריף את נתניהו, והואשם על ידו בעיוות הדיווח נגד נתניהו. במארס 2016 עזב טיפנברון את תפקידו לאחר קרע עם בכירים בקבוצת ידיעות. במקביל הוא החל להתקרב לסביבתו של נתניהו, ואף נפגש עם ראש הממשלה כמה פעמים. כפי שפורסם ב-TheMarker, נתניהו הציע לו לכהן כראש מערך ההסברה הלאומי או סמנכ"ל הדיגיטל של "ישראל היום".

טיפנברון מונה בסופו של דבר לסמנכ"ל הדיגיטל של RGE, ובמסגרת זו הוא אחראי על מיזם דיגיטלי לכל מותגי הקבוצה - כולל ערוץ 10. במקביל, טיפנברון יעמוד בראש הצוות שיוביל את ההתמודדות של חדשות 10 במכרז על ערוץ הכנסת. במכרז אמורים להשתתף גם חדשות 2, שמתפעלת כיום את ערוץ הכנסת, גם ערוץ 20 - וייתכן גם תאגיד השידור הציבורי. הסכום הכולל לתפעול הערוץ יעלה ל-25 מיליון שקל בשנה.

מינויו של טיפנבורן עשוי לסייע לחדשות 10 ליצור קשר ישיר עם שר התקשורת נתניהו, שמועצת הכבלים והלוויין פועלת תחת סמכותו. בעבר הובילה RGE את מינויו של רמי סדן לתפקיד יו"ר חדשות 10, וגם אז ההערכות היו כי המטרה של RGE היא שסדן, המקורב והדובר לשעבר של נתניהו, יצור עבורם חיבור עם סביבת נתניהו ויסייע לחברה לזכות במכרז ערוץ הכנסת. טיפנברון נפגש באחרונה עם חפץ.

בערוץ 10 סירבו להגיב. RGE אישרו כי טיפנברון מונה לתפקיד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker