הנשיא ריבלין: "לא משנה מי יזכה בבחירות בארה"ב - נעמוד ביחד כחברים"

את הדברים אמר הנשיא באירוע לציון 30 שנה להסכם סחר חופשי עם ארה"ב שקיימה לשכת המסחר ישראל-אמריקה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראובן (רובי) ריבלין
ראובן (רובי) ריבלין. "המציאות השבטית בישראל מחייבת אותנו לתת מקום לפתרונות אזוריים"צילום: מארק ניימן / לע"מ

"יהיה המנצח בבחירות בארה"ב אשר יהיה - המנצח האמיתי הוא העם שקולו נשמע ושלוקח חלק בעיצוב עתידו. לא משנה באיזה צד של המתרס, נעמוד ביחד כחברים", כך אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין, באירוע ההוקרה השנתי של לשכת המסחר ישראל אמריקה שהתקיים אתמול בערב (שני) לציון 30 שנה להסכם סחר חופשי בין ישראל לארה"ב.

השגריר האמריקאי בישראל, דן שפירו, שנכח אף הוא באירוע, אמר כי "אנחנו מעוניינים בעוד ועוד חברות ישראליות שתבצענה השקעות בארה"ב ויעזרו בנו כדי להשקיע בארה"ב. לשכת המסחר ישראל-ארה"ב היא שותף חיוני של השגרירות ושלי כדי להרחיב את קשרי המסחר בין המדינות והיא בת ברית אמיתית בחיזוק היחסים הכלכליים בין המדינות".

באירוע הוענקו אותות הוקרה מיוחדים לחברות שתרמו בתקופה האחרונה תרומה משמעותית לחיזוק הקשרים הכלכליים בין המדינות: קבוצת התקשורת קשת - על פריצת הדרך התרבותית שיצרה החברה במכירת תכניות ומיזמים טלוויזיוניים לשוק האמריקאי. WIX - על יצירת השפעה יוצאת דופן בשוק בניית האתרים הבינ"ל והקמת נוכחות משמעותית של חברה ישראלית בשוק האמריקאי. חברת התעופה יונייטד - על מחויבותה הניכרת למשק הישראלי ויצירת נתיב תעופה חדש וישיר לסן פרנסיסקו, במטרה לקרב את קהילות ההיי טק והפיננסיים של המדינות. בנק CITI - על חיזוק וטיפוח קהילת הפינטק הישראלית בעצם הקמת האקסלרטור CITI TLV. אבן קיסר - על תרומתה המשמעותית והובלת שוק עיצוב הפנים האמריקאי דרך פיתוחים ישראלים ופרישה תשתיתית בכל רחבי המדינה. WEWORK - על יצירת מודל עסקי חדשני של קהילת יזמים גלובלית המשרתת אלפי סטרטאפים ומיזמים ישראלים ואמריקאיים.

פרס מיוחד לרגל מפעל חיים הוענק לאיש העסקים מוריס קאהן, על מחויבותו בת עשרות השנים לקידום קשרי הכלכלה והמסחר בין המדינות, דרך הקמתם של שותפויות עסקיות רחבות היקף דוגמת אמדוקס ו-AIG-ISRAEL, לצד תמיכה וטיפוח דורות של יזמים ואנשי חזון בתחומים פילנטרופיים מגוונים - מרפואה וחינוך ועד לאיכות הסביבה וטכנולוגיה.

יו"ר לשכת המסחר עופרה שטראוס אמרה בדבריה כי "קשרי הכלכלה בין ישראל לארה"ב הם הבסיס לכל הברית האסטרטגית. חברות ישראליות משפרות את חייהם של האמריקאים מדי יום , ולהיפך, וישראל מבחינת השוק האמריקאי –גדולה וחשובה ללא פרופורציה לגודלה הפיזי. אנחנו לא רק חולקים ערכים משותפים, ביחד אנחנו באמת משנים את העולם".

מנתונים שהעבירה לשכת המסחר ישראל-ארה"ב עולה שבשנת 2015 עלה סך היצוא הישראלי לארה"ב ב-2% ל-24% מסך היצוא הישראלי. היקף היבוא מארה"ב עלה ב-4.5% לכדי 33.6% מכלל היבוא למדינת ישראל - בשני המקרים מדובר בהיקפי הסחר הגדולים ביותר ממדינה בודדת.

ישראל מדורגת בין 25 המדינות המובילות בסחר משותף עם ארה"ב. ישראל ממוקמת במקום ה-23 בהיקפי הייצוא האמריקאי ובמקום ה-18 בהיקפי הייבוא אל ארה"ב. הסחר המשותף בין המדינות בא לידי ביטוי גם בפתיחתם של עשרות מרכזים של חברות אמריקאיות מובילות דוגמת אינטל, איי בי אם, גוגל, HP, מוטורולה, בואינג, סיסקו ועוד - המספקות במשותף עשרות אלפי מקומות עבודה בישראל.

למעלה מ-1,000 חברות ישראליות פעילות בארה"ב. חברות, דוגמת שטראוס, טבע, סמיקונדקטור, ישקר פתחו מרכזי פעילות בארה"ב ומעסיקות למעלה מ-100 אלף עובדים ביותר מ-40 מדינות בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker