יחימוביץ' לנתניהו: האם פילבר ניסה להדיח את מנכ"ל ערוץ 10?

בשאילתה ששיגרה יחימוביץ' נשאל נתניהו האם דבריו של פילבר היו על דעתו ■ פילבר מכחיש

נתי טוקר
יוסי ורשבסקי
יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

האם מנכ"ל משרד התקשורת ניסה להדיח את מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי?  ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה בשאילתה לשר התקשורת, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנוגע לפרסום ב"הארץ" שלפיו הוצע דיל מעין זה.

בכתבה שפורסמה ב"הארץ" סיפר ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) כי לאחר שגואטה פעל להדחתו של רמי סדן מתפקיד יו"ר חדשות 10, פנה אליו מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר והציע עסקה בכניסה לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת.

"עמדנו בחוץ וחיכינו. פילבר ניגש אלי. אמרתי לו: 'זה לא יגיע לשום מקום. סדן חייב ללכת הביתה'. פילבר ענה לי: 'שמע, ערוץ 10 הולכים על הראש של נתניהו. זה ילך רק ראש תמורת ראש'. לא הבנתי על מה הוא מדבר. ואז הוא אמר לי: 'סדן ילך הביתה רק אם מנכ"ל הערוץ ורשבסקי ילך הביתה'. יש לי תואר שני, אבל לא צריך תואר שני כדי להבין את הלוגיקה הפשוטה: ערוץ 10 בראשות ורשבסקי תוקף את נתניהו, אז צריך להתיר את דמו, לשלוח אותו הביתה". פילבר הכחיש את הדברים.

בשאילתה ששיגרה יחימוביץ' נשאל נתניהו האם דבריו של פילבר היו על דעת נתניהו, ומהי עמדתו בנוגע לדרישה לפטר את ורשבסקי. עוד שאלה יחימוביץ' האם פילבר עמד בקשר עם בעלי המניות של ערוץ 10 בנוגע להדחת ורשבסקי, והאם פילבר עמד בקשר עם בעלי המניות לאורך הליך המינוי של סדן כדי להבטיח את מינויו.

בתגובה לשאילתא של יחימוביץ', מספר פילבר כי כבר שיגר לחברת הכנסת תשובה שלילית לגבי כל השאלות. "הכחשתי את הדברים מכל וכל בעבר ובכתבה, וזו התשובה שקיבלה יחימוביץ'", מסר פילבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker