יעקב אילון עוזב את ערוץ 1 ועובר לוואלה news

אילון ישמש כמגיש ראשי וראש מערכת שידורי החדשות של אולפן החדשות באתר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

מגיש הטלוויזיה הבכיר בישראל, יעקב אילון, הודיע כי הוא עוזב את הגשת מהדורת "מבט" ואת השידור הציבורי. אילון עובר לאתר וואלה news ויוביל שם את שידורי החדשות.

המעבר של אילון לאתר וואלה משקף את ניסיונות וואלה להפוך לאתר חדשות טלוויזיוני לכל דבר. רק באחרונה דווח ב-TheMarker כי וואלה גייס גם את ראש דסק חדשות החוץ של ערוץ 1, אורן נהרי. עד כה מי שהוביל את שידורי החדשות בווידאו של וואלה היה דב גילהר.

יעקב אילון באולפן ערוץ 1

אילון הגיש את מהדורת החדשות הראשונה של ערוץ 2 עם הקמתו ב-1993. לאחר שבע שנים הוא פרש והצטרף למיזם להקמת ערוץ חדשות בישראל - שלא צלח. במקום זאת הוא החל להגיש מ-2002 את מהדורת החדשות של ערוץ 10. ב-2012 הוא פרש בטענה כי תנאי השידור מירושלים ירודים.

מאז ניסה אילון את כוחו באתר מאקו ובזכיינית ערוץ 2 קשת, ובהמשך גם בערוץ I24 news ובערוץ 9. בסוף 2014, עם כניסת רשות השידור להליכי הפירוק, החל אילון להגיש את מהדורת "מבט" בערוץ 1.

לקראת הקמת תאגיד השידור הציבורי "כאן" עלה סימן השאלה האם אילון יעבור לתאגיד וישדר בו את מהדורת החדשות. אלא שכאמור, אילון הודיע היום להנהלת ערוץ 1 על כוונתו לעזוב את רשות השידור ולהפסיק את הגשת "מבט", ולעבור לשוק הפרטי. עבור ערוץ 1 ותאגיד השידור הציבורי מדובר במכה קשה. מנהלת חטיבת החדשות, יורם כהן, אמר כי מדובר "באבידה קשה".

אילון ישמש בוואלה מגיש ראשי וראש מערכת שידורי החדשות של אולפן החדשות באתר. אילון יעמוד גם בראש צוות שיעסוק בגיבוש ופיתוח פורמטים חדשניים של ווידאו חדשותי. אילון לא ניהל מו"מ משמעותי עם תאגיד השידור "כאן" למעבר לתאגיד. בתאגיד סירבו להגיב.

מנכ"ל וואלה! NEWS אילן ישועה מסר: "שמח על החלטתו של יעקב להצטרף לוואלה!NEWS מדובר באחד מאנשי החדשות הבולטים בישראל והצטרפותו היא חלק ממהלך כולל להבטחת המשך המובילות של וואלה בתחום החדשות".

יעקב אילון מסר: "וואלה! NEWS הוא מכלי התקשורת המשמעותיים והמובילים בישראל  ואני שמח על האתגר המרתק וההזדמנות לבנות יחד עם וואלה  את הדור הבא של שידורי החדשות באינטרנט".

במכתב הפרידה שלו מערוץ 1 כתב אילון כי "בשנתיים האחרונות ראיתי עובדים שפרשו אחרי 20, 30 ו-40(!) שנה. קטונתי. בשנתיים האלה ראיתי גם חבורה של אנשים שעובדים בתנאים קשים, קרוב לוודאי הקשים בתולדות רשות השידור. למרות אי ודאות, אמצעים מדלדלים ותחושות אישיות קשות עולה מדי ערב לאוויר מהדורת מבט המכבדת את יוצריה. בתקופה האחרונה ראינו עלייה בעניין בערוץ 1 ובשיעורי הצפייה והשיח ברשתות החברתיות – מה שמדגיש את העובדה שאפשר לעשות שידור ציבורי רלבנטי ומוצלח.

"לא פחות חשוב - בשנתיים האלה נהנינו מחופש עיתונאי מוחלט ללא כל התערבות ולחצים מכל סוג שהוא. על כך נתונה הערכתי לכנ"ר ולהנהלת רשות השידור הנוכחית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker