האיש שחשף שאבו מאזן היה סוכן ק.ג.ב - עובר לוואלה

נהרי קיבל הצעה מתאגיד "כאן" לשמש כעורך חדשות החוץ בכל אמצעי המדיה, אך טען בפני מקורביו כי "המו"מ נמרח וההצעות היו מעליבות" ■ תאגיד "כאן": "אנו מעריכים את נהרי ולא מעוניינים להיכנס לפרטי המו"מ"

נתי טוקר
נתי טוקר

עורך חדשות החוץ של ערוץ 1, אורן נהרי צפוי לעבור לאתר האינטרנט וואלה news. נהרי ניהל מו"מ מתמשך עם התאגיד, אך הצדדים לא הגיעו להסכמות הוא צפוי לחתום בקרוב למעבר לוואלה.

נהרי שימש עיתונאי רשות השידור יותר מ-30 שנה והוביל את תחום סיקור החוץ ברשות, ברשת ב' ובערוץ 1. באחרונה חשף נהרי מסמכים המגלים כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שימש בעבר סוכן ק.ג.ב. – חשיפה שעוררה תהודה בינלאומית.

אורן נהרי
אורן נהריצילום: אביב חופי

נהרי קיבל הצעה מתאגיד "כאן" לשמש כעורך חדשות החוץ בכל אמצעי המדיה, אך המו"מ נמשך זמן רב ולא הגיע לכדי סיום. נהרי עצמו טען בפני מקורביו כי התנהלות התאגיד מולו היתה בעייתית, וכי "המו"מ נמרח וההצעות היו מעליבות". נהרי הוא מבין מקבלי השכר הגבוה ברשות השידור.

נהרי ישמש בוואלה עורך חדשות החוץ. כבר כיום כותב נהרי טור קבוע באתר על מערכת הבחירות בארצות הברית, אך הוא צפוי בהמשך להרחיב את עבודתו וכן לקחת חלק פעיל בשידורי הווידיאו של האתר.

נהרי הוא אחד מהפרשנים הבכירים והאהודים ברשות השידור שלא יעבור לתאגיד. פרשנים בכירים נוספים הם הפרשן הכלכלי עודד שחר - שלא צפוי לעבור לתאגיד לאור מינויו של שאול אמסטרדמסקי לראש הדסק הכלכלי, וכן הפרשן לענייני ערבים עודד גרנות והמגישים יעקב אילון וגאולה אבן. המגיש היחיד מערוץ 1 שחתם בתאגיד הוא יעקב אחימיאיר, אך הוא חתום במשרת גמלאי שבה עלות ההעסקה לתאגיד נמוכה יחסית – וכך גם אריה גולן.

מינויו של נהרי באתר וואלה מדגיש את הניסיונות של אתר האינטרנט לחזק את נוכחותו כאתר חדשות מרכזי, ובהמשך אולי גם כערוץ חדשות בטלוויזיה.

מתאגיד "כאן" נמסר: "אנו מעריכים את נהרי ולא מעוניינים להיכנס לפרטי המשא ומתן".

נהרי סירב להגיב. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ