חה"כ זנדברג ליועמ"ש: אל תתן לשרים לפרסם עצמם על חשבון משרדי ממשלה

בעקבות מקרים רבים בחודשים האחרונים בהם כיכבו שרים בקמפיינים של משרדי הממשלה שהם עומדים בראשם, מבקשת זנדברג מהיועמ"ש לקבוע כללים ברורים ולאכוף את הנחיותיו בנושא

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב במסיבת עיתונאים
רגב באירועי קמפיין "לא לדאוגוסט!"צילום: מוטי מילרוד

"אין לאפשר לשרים לפרסם את עצמם על חשבון תקציב הפרסום המשרדי המורכב מכספי משרדי ממשלה", כך כתבה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יקבע כללים בנושא שימנעו משרים להוביל קמפיינים של המשרדים שתחתיהם.

המכתב נשלח בעקבות הפרסום ב-TheMarker על תשדיר רדיו שאותו מקריין שר המדע והחלל, אופיר אקוניס. התשדיר, שמיועד לקדם אירוע של משרד המדע, נוצל על ידי אקוניס גם לחשיפה אישית שלו - על אף הנחיות היועמ"ש שאוסרות של קידום אישי של שרי הממשלה בקמפיינים ממשלתיים.

בתשדיר הנוכחי מזמין אקוניס את הקהל להשתתף באירוע ליל המדענים של משרד המדע. באירועים קודמים ובקמפניים אחרים של המשרד, התשדיר בוצע על ידי קריינים מקצועיים מטעם המשרד ולא בכיכובו של השר האחראי.

במקרים קודמים, השרה מירי רגב עשתה לפחות שלוש פעמים שימוש בקמפיינים של משרדה - במיזם "לא לדאוגוסט" שכלל אירועי קיץ, מיזם "אתנה" לספורט נשים ובאחרונה במיזם נוסף לאירועי קיץ של משרד התרבות. גם השרה גילה גמליאל העלתה בחודשים האחרונים קמפיין רדיו בכיכובה לקידום "יום האחדות" בהשתתפות אימהות שכולות. גמליאל עצמה הזמינה את המאזינים להיכנס ל"מרשתת" ולהירשם לפעילות ביום האחדות.

במכתבה של זנדברג נכתב כי מדובר ב"מקרה נוסף של השתתפות שרים במשדרי משרדיהם בניגוד להוראותיך, אשר אוסרות השתתפות שרים בקמפיינים של משרדי ממשלה. אנו עדים בחודשים האחרונים לכמה מקרים מסוג זה שבהם נעשה שימוש לרעה של תקציב הפרסום של המשרדים השונים על מנת לקדם שרים. יש לתת לקריינים מקצועיים או פרזנטורים להציג את הקמפיינים של משרדי הממשלה השונים, כפי שעושים רוב משרדי הממשלה כבר היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker