12 אלף שקל בחודש: ירידה של 40% בשכר בשידור הציבורי

פערים גדולים בין השכר בתאגיד השידור "כאן" לבין רשות השידור הישנה ■ 20 מקבלי השכר הגבוה בתאגיד נהנים מ-25-35 אלף שקל בחודש ■ "כאן": "פועלים להתייעל, להבדיל מההתנהלות הבזבזנית והסטנדרטים הניהוליים שהיו קיימים עד כה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

השכר הממוצע בתאגיד השידור הציבורי "כאן" הוא כיום 12,061 שקל, לעומת שכר ברוטו ממוצע של 19,811 ברשות השידור ב-2014 (המועד האחרון לגביו קיימים נתונים). המשמעות היא ירידה של כ-40% בהוצאות השכר של תאגיד השידור הציבורי החדש בהשוואה לרשות הישנה שעומדת להיסגר בקרוב. השכר הממוצע במשק היה ביוני 10,235 שקל בחודש.

הנתונים, שנמסרו בעקבות בקשה של עמותת הצלחה מכוח חוק חופש מידע ופורסמו לראשונה בגל"צ, נכונים למצבת כוח אדם של 358 איש שחתמו בתאגיד עד 24 באוגוסט, ומהם כ-115 שכבר החלו לעבוד בפועל.

גם בשכר החציוני יש פערים משמעותיים בין רשות השידור לתאגיד. השכר החציוני ברשות השידור היה 16,759 שקל בחודש, לעומת שכר חציוני של 10,500 בתאגיד. עלות המעביד ירדה מ-25 אלף שקל ברשות השידור ל-17,006 לחודש בתאגיד.

הנתונים גם חושפים פערים בין רמת השכר הממוצעת לבין משכורותיהם של 20 מקבלי השכר הגבוה בתאגיד. השכר הגבוה ביותר הוא זה של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, שבהתאם לפרסומי הממונה על השכר, עומד על 41 אלף שקל בחודש. ואולם קובלנץ מקבל את שכרו מהטלוויזיה החינוכית, שם הוא עדיין מכהן בתפקיד המנכ"ל.

ישיבת מועצת תאגיד השידור הציבורי. זהות היא דבר דינמי ו"נזיל"צילום: אמיל סלמן

שכרם של חמשת הסמנכ"לים בתאגיד הוא כ-34 אלף שקל בחודש. ראשי האגפים זוכים לשכר של בין 25 ל-30 אלף שקל. מבין 20 מקבלי השכר הגבוה, 19 נמצאים בתפקידים ניהוליים ורק אחד הוא כיום עיתונאי "טלאנט" שנהנה מרמת שכר גבוהה.

מתאגיד השידור "כאן" נמסר: "להבדיל מההתנהלות הבזבזנית של רשות השידור והסטנדרטים הניהוליים שהיו קיימים עד כה בשידור הציבורי, נבנה תאגיד השידור הישראלי החדש, כאן, במטרה להתייעל, לחסוך ולמנוע בזבוז כספי ציבור. מסגרות השכר של כלל העובדים בתאגיד מאושרות על ידי הממונה על השכר באוצר, על פי מודל העסקה שסוכם בין משרד האוצר לתאגיד והמשכורות, גם בדרג המנהל, נמוכות משמעותית בהשוואה למשכורות הנהוגות ברשות השידור ובגופי שידור אחרים".

בנוגע לפערי השכר נמסר: "התאגיד נמצא בשלבי הקמה וקליטת עובדים, כך שההשוואה בין השכר הממוצע, בשלב זה, ל-20 המשכורות הגבוהות איננה משקפת דבר עד להשלמת מצבת כוח אדם המלאה בתאגיד- כ-850 עובדים - אז יהווה הדרג המנהל פחות מ 2.5% מכלל העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker