נתניהו התעמת עם מנכ"ל קשת: "אתם באופסייד, מנותקים מהעם"

ראש הממשלה: "בדיוק כמו שאני צריך להיבחר כך גם צריכה להיות אפשרות בחירה בכם" ■ מנכ"ל קשת אבי ניר: "בשום מדינה הממשלה לא מעורבת בתקשורת כמו בישראל"

נתי טוקר
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: יואב דודקביץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום תדרוך ארוך עם בכירי זכיינית ערוץ 2 קשת. התדרוך, בהמשך למפגשים עם גופי התקשורת הגדולים בישראל, נמשך כחמש שעות, ובמהלכו התעמת מנכ"ל קשת אבי ניר עם ראש הממשלה סביב הרפורמות העתידיות בשוק התקשורת. "אתם סורקים את בשרי במסרקות של ברזל", אמר נתניהו לאנשי קשת. הוא פנה לאילנה דיין ושאל: "למה את לא עושה תחקיר כמה מעריכים אותי בחו"ל"?

במפגש נכחו לצד ניר ובכירי הזכיינית גם יו"ר קשת, דרורית ורטהיים; ראשי מערכת "עובדה", העיתונאית אילנה דיין והעורך איל גונן; עורך "ארץ נהדרת" מולי שגב, ואנשי מערכות "אנשים" ו"חי בלילה".

נתניהו נאם, כמו בפגישות קודמות, על סוגיית צוק איתן והמנהרות, וסיפר על הדיונים בקבינט בנושא. בנוגע לשוק התקשורת העניק נתניהו נאום ארוך ותקיף בסוף הפגישה. נתניהו אמר לאנשי קשת: "אתם באופסייד. אתם מנותקים מהעם. יש פער בין מה שהציבור חושב לבין מה שאתם משדרים. חייבים תחרות בשוק התקשורת. אי אפשר להמשיך את המצב שבו יש דואופול".

נתניהו התייחס לרפורמות העומדות על הפרק בשוק התקשורת. מצד אחד פיצול ערוץ 2 באוקטובר 2017 - כלומר סגירת אפיק 22 כך שקשת ורשת ייאלצו להקים כל אחת ערוץ חדש שישדר שבעה ימים. מנגד, המלצות ועדת פילבר הן להוריד חסמי כניסה ולעודד הקמת ערוצים חדשים.

נתניהו התלונן נגד הכתבות שמשדר גיא פלג בנוגע לרעייתו שרה נתניהו, וכן התלונן על תמהיל המשתתפים בפאנלים של "אולפן שישי".

ניר ניסה להשיב לנתניהו ואמר כי קשת נמדדת כל יום בנתוני הרייטינג שלה ויודעת מתי היא קולעת לטעמו של הציבור ומתי לא. ניר גם אמר כי קשת היא לא רק חדשות, אלא משדרת גם דרמות וסדרות. הנוכחים בפגישה גם הבהירו לנתניהו כי שוק התקשורת הפסדי, וכי אין מקום לערוץ מסחרי נוסף.

אבי ניר, מנכ"ל קשת
אבי ניר, מנכ"ל קשתצילום: תומר אפלבאום

נתניהו מנגד הציג דוגמאות מהעולם למדינות שבהן נוצרה תחרות וגיוון עם כניסת ערוצים חדשות, כמו פוקס ניוז בארה"ב. "בדיוק כמו שאני צריך להיבחר כך גם צריכה להיות אפשרות בחירה בכם", אמר נתניהו. ניר אמר מנגד כי "בשום מדינה הממשלה לא מעורבת בתקשורת כמו בישראל", וטען כי אם יש רצון לייצור תחרות יש להפחית את מעורבות המדינה.

נתניהו התייחס גם לעובדה שציטוטים מהפגישות שהוא מקיים עם מערכות התקשורת מודלפים לתקשורת. "עד עכשיו גוף התקשורת היחיד שלא הדליף זה התקשורת הערבית", אמר ראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker