פרבדה הישראלי: עתירה לחייב את מבקר המדינה לבחון את התעמולה ב"ישראל היום"

עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם דורשים מהמדינה לבחון האם עיתון "ישראל היום" הוא למעשה מימון מפלגות אסור בהתנהלותו המעניקה סיקור מוטה לטובת ראש הממשלה בנימין נתניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט פרסומת של ישראל היום

האם עיתון "ישראל היום" הוא למעשה מימון מפלגות אסור בהתנהלותו המעניקה סיקור מוטה לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו? עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם דורשים כעת בעתירה לבג"ץ כי מבקר המדינה יחויב לבחון סוגיה זו.

"אשרינו וזכינו, לאחר עשרות שנות עצמאות כי גם בישראל יש לנו 'פרבדה' משלנו, וכך מצטרפת התקשורת בישראל לאותן אומות מכובדות כמו ברית המועצות הסובייטית, ומחדשת את ימי ה'עיתון' כמקדם", נכתב בפתח העתירה, שהוגשה נגד נתניהו, סיעת הליכוד, עיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון ועורך "ישראל היום" עמוס רגב.

שלדון אדלסוןצילום: רויטרס

העתירה הוגשה לאחר תלונה שהגיש בן מאיר למבקר המדינה, שאחראי על חוק מימון מפלגות. בן מאיר טען כי "ישראל היום הוא 'מעין עיתון' המחולק חינם בחוצות העיר, והוא ככל הידוע לעותר, בעל תפוצה של מאות אלפי עותקים מדי כל יום, וככל הידוע לעותר התפוצה שלו הינה הגבוהה ביותר מבין העיתונים המודפסים במדינת ישראל... 'ישראל היום', אינו למעשה עיתון אלא כלי תעמולה בשירות של נתניהו".

בן מאיר הגיש במהלך הבחירות האחרונות עתירה לוועדת הבחירות המרכזית בטענה כי "ישראל היום" מהווה מימון מפלגות אסור - ונדחה. פנייה נוספת שלו בנושא למבקר המדינה לא נבדקה. כעת מבקש בן מאיר בעתירה לבג"צ לחייב את מבקר המדינה לדון בנושא ולקבל החלטה לכאן או לכאן - האם העיתון מהווה תעמולת בחירות או לא. "מדובר בעניין חמור במיוחד היורד לשורש השיטה הפוליטית הישראלית, ולשורש השוויון בבחירות ובנושא מימון מפלגות! האם אין הדבר ראוי לבדיקה כלשהי?" שאל בן מאיר.

מ"ישראל היום" לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker