תאגיד השידור "כאן" יעבור למודיעין בשבוע הבא

למתחם יועברו באופן זמני המערכת העיתונאית של התאגיד וכן פעילות אולפני הטלוויזיה ■ היום סיירה הנהלת התאגיד בשטח הבנייה של מבנה הקבע בירושלים ■ סמנכ"ל הטכנולוגיה: "המבנה יהיה מרכז התקשורת המתקדם בישראל"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

תאגיד השידור הציבורי "כאן" ייכנס לאולפנים הזמניים במודיעין כבר ביום ה' בשבוע הבא. כיום מרוכזת כל פעילות התאגיד במשרדים ברח' קרמינצקי בתל אביב. במקביל מתקדמות העבודות להקמת המבנה הקבוע של התאגיד בירושלים.

לשטח במודיעין, שבו פעל בעבר ערוץ 9, תעבור המערכת העיתונאית של התאגיד וכן פעילות אולפני הטלוויזיה. בשטח יפעלו שני אולפני טלוויזיה, כולל האולפן המרכזי לשידורי החדשות, וכן שלושה אולפני רדיו.

הספירה לאחור - מעכשיו בשפלהצילום: נתי טוקר

עם זאת, שידורי החדשות של הרדיו ייעשו כבר בשלב הראשון מירושלים. חלק מפעילות הטלוויזיה תהיה גם בבירה, בהתאם לסיכומים עם עיריית ירושלים.

בתאגיד מנסים לעמוד בלוח הזמנים כך שיהיו ערוכים לשידור כבר ב-1 בינואר. זהו התאריך המוקדם ביותר שבו ניתן יהיה ליישם את החוק ולהתחיל את פעילות התאגיד. זאת, לפי החלטת ראש הממשלה ושר האוצר, שלפי התיקון לחוק יהיו בעלי הסמכות להחליט האם התאגיד אכן ערוך לשידורים.

בתאגיד "כאן" אומרים כי עבודות ההקמה של מבנה הקבע בירושלים מוסיפות להתקדם. היום קיימה הנהלת התאגיד סיור במקום. לפי החוק, הרשות מחויבת בכניסה למבנה עד יולי 2017. בסיור נכח מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, ויו"ר המועצה, גיל עומר.

מתחם התאגיד העתידי, ברחוב כנפי נשרים 35 בירושלים, כולל שטח של כ-7200 מ"ר על פני חמש קומות תחתונות, מתוכן 4 כבר בנויות. במבנה הקבע יישבו המועצה והנהלת כאן, משרדי התאגיד ואולפני הטלוויזיה הרדיו. עלות הרכישה של שטח התאגיד היא 88 מיליון שקל, ובמקביל מתבצעות עבודות התאמה עבור התאגיד בעלות של כ-40 מיליון שקל.

סמנכ"ל הטכנולוגיה של "כאן", אודי הלמן-הכהן, מסר כי "המבנה בירושלים יהיה מרכז התקשורת המתקדם בישראל ויכיל פלטפורמות שידור לדיגיטל, לטלוויזיה ולרדיו, שיתאימו לטרנדים המתפתחים בתחום הטכנולוגיה והתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker