לראשונה: סלקום חתמה עם ערוצים 2 ו-10 - ותשדר על גבי האינטרנט

ההסכם נחתם על רקע קידומו של חוק ההסדרים, כשערוצי הברודקאסט לחוצים אל הקיר; גם עם חברת פרטנר מתנהלים מגעים דומים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום
נתי טוקר

הסכם ראשון מסוגו בתחום הטלוויזיה בישראל: חברת סלקום, המפעילה את שירות סלקום TV, חתמה היום על הסכם עם ערוצי הברודקאסט 2 ו-10, שיאפשר לה לשדר את כל תוכני הערוצים על גבי האינטרנט - הן בממירים למכשירי הטלוויזיה והן במכשירים ניידים. ההיקף הכספי של העסקה לא נמסר, אך ההערכות הן כי מדובר על סכום נמוך של כמה מיליוני שקלים בשלב זה.

ההסכם נחתם על רקע קידומו של חוק ההסדרים בידי משרד האוצר, במסגרתו מוצע כי כל מתחרה בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית על גבי האינטרנט - כמו סלקום ונטפליקס - יוכל לשדר את ערוצי הברודקאסט חינם בפלטפורמה שלו. ההצעה עלתה לדיון כבר לפני שלוש שנים בהצעה שהגיש שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, אלא שערוצי הברודקאסט התנגדו וטענו לפגיעה בזכויות היוצרים שלהם - וההצעה עוכבה.

כעת, רגע לפני תחילת הדיונים בחוק ההסדרים, וכשהם לחוצים אל הקיר, חתמו ערוצי הברודקאסט על ההסכם עם סלקום לשידור התכנים שלהם על גבי האינטרנט. גם בסלקום העדיפו לחתום כבר כעת על ההסכם, ולו בשל החשש כי הצעת החוק תעוכב שוב.

עבור סלקום מדובר במהלך חשוב. עד עתה החברה התבססה על מערך שידורי עידן פלוס, אך זה סובל משיבושים וקשיי שליטה ואינו מעניק פריסה בכל רחבי הארץ. כעת תוכל סלקום להעביר את השידורים גם על גבי האינטרנט, כפי שהיא מעבירה תכנים אחרים.

בנוסף, סלקום גם משווקת את תכניה באמצעות אפליקציה למכשירים ניידים, וכעת תוכל לשלב את שידורי ערוצים 2 ו-10 גם באפליקציה זו. הסכם דומה נחתם בעבר בין החברה לערוץ 1, ואילו ההסכם הנוכחי נחתם מול הזכייניות קשת ורשת, חדשות 2, ערוץ 10 וחדשות 10.

ההערכות הן כי ערוצי הברודקאסט מקיימים מגעים דומים גם עם פרטנר, במטרה להגיע להסכמות בעניין תשלום עבור השידורים כאשר פרטנר תעלה את שידורי הטלוויזיה שלה. הערוצים דורשים גם כי יוכלו לגבות תשלום דומה מ-HOT ומ-yes, וזאת בניגוד לחוק הקיים כיום המאפשר – ולמעשה מחייב - לפלטפורמות אלה לשדר את ערוצים 2 ו-10 ללא תשלום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker