עוד מכה ליוניליוור: רוב רשתות בתי מלון הפסיקו להגיש דגני בוקר תלמה לאורחים

יוניליוור, השחקנית המובילה בתחום דגני הבוקר, ירדה מנתח שוק של כ-50% ל-38% בלבד ■ מנכ"ל שופרסל: "אם המכירות יקטנו - נקטין לתלמה את שטחי המדף" ■ בקשה חדשה לתביעה ייצוגית: בן 13 אכל קורנפלקס אלופים עם סלמונלה ונפגע במעיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון לאונרדו אשקלון מרשת פתאל

מכה נוספת ליוניליוור: בחלק מרשתות בתי המלון החליטו להפסיק להגיש דגני בוקר תלמה לאורחים. מבדיקת TheMarker עולה כי ברשת פתאל, רשת מלונות רימונים ורשת קראון פלאזה והולידיי אין, החליטו להפסיק לבינתיים את השימוש בדגני הבוקר של תלמה בכל מלונות הקבוצה. ברשת המלונות דן אמרו כי הם ישקלו את המשך ההתקשרות עם תלמה-יוניליוור בימים הקרובים. ברשת ישרוטל הוחלט להמשיך להגיש דגני בוקר של תלמה.

"אנחנו נוקטים בזהירות רבה בקשר ללקוחות שלנו וברגע שהתפרסם בתקשורת שעשוייה להיות בעיה, עצרנו את העבודה עם הדגנים האלה עד שכל העסק הזה יתברר סופית", אומר בכיר ברשת מלונות מוכרת. לדבריו, "לקוחות שואלים את הצוות של מי דגני הבוקר שמוגשים וזה משהו שחשוב להם. אנחנו כן ממשיכים לעבוד עם מוצרים אחרים של יוניליוור שלא בתחום דגני הבוקר, כמו רטבים ומוצרים נוספים, שאולי פחות מזוהים עם החברה ועם המשבר הנוכחי. אני לא חושב שזה כשל שמעיד על הכלל אבל זה בהחלט כשל רציני שצריך להתייחס אליו".

עבור יוניליוור מדובר בפגיעה כלכלית נוספת שמתווספת לצניחה במכירות ברשתות השיווק. בימים האחרונים נרשמה צניחה של 20%-50% במכירות של דגני בוקר תלמה. המותג שספג את הפגיעה הקשה ביותר הוא דליפקאן, עם ירידה של כמעט 50% במכירות - למרות שכשיוניליוור נדרשה על ידי משרד הבריאות לחשוף את המוצרים בהם נתגלה חיידק הסלמונלה היא הודתה כי בניגוד לסברה הראשונית לא מדובר בקורנפלקס ודליפקאן אלא בקורנפלקס וקוקומן. ירידה של יותר מ-20% נרשמה במכירות המותגים קוקומן, ברנפלקס וכריות. בעקבות האירועים, יוניליוור שהיתה השחקנית המובילה בתחום דגני הבוקר, ירדה מנתח שוק של כ-50% ל-38% בלבד.

מרשת פתאל נמסר: "מהרגע הראשון שנודע כי ייתכנו בעיות במוצרי החברה, הרשת הפסיקה את השימוש בדגני הבוקר שלה שלה בכל מלונות הקבוצה, עד אשר יוברר מעבר לכל ספק כי הם בטוחים לשימוש".

מרשת מלונות רימונים נמסר: "עד שלא נהיה בטוחים לחלוטין שהמוצרים בטוחים לשימוש לא נחזור להגישם ללקוחותינו. לאחר מכן בכוונתנו לחזור לעבודה רגילה מולם".
ממלונות דן נמסר בתגובה:"הרשת חיכתה לתוצאות בדיקת משרד הבריאות ותשקול בימים הקרובים את המשך ההתקשרות עם חטיבת הדגנים של יוניליוור".

מרשת קראון פלזה והולידיי אין נמסר: ״לאורך השנים האחרונות אנו משווקים את דגני תלמה במסגרת ארוחות הבוקר ברשת. כרגע החלטנו להשתמש בדגנים חלופיים. אנו מתכוונים לחזור לדגני החברה בעתיד".

המשטחים הנגועים בסלמונלה במפעל יוניליוור בערדצילום: אליהו הרשקוביץ

"ליוניליוור יקח הרבה מאוד זמן לשקם את אמון הצרכנים"

האם יוניליוור תאבד שטחי מדף בשופרסל? מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, אמר ל-TheMarker כי ברשת שופרסל ינתחו את היקף המכירות של דגני הבוקר של תלמה ואם יגלו שחלה ירידה, שטחי המדף של החברה על המדפים יקטנו בהתאם.

"מי שיקבע מה יקרה עם המוצרים שלהם על המדף זה הצרכן. כל זמן שהרגולטור לא הכריז שאנחנו צריכים להוריד משהו מהמדפים, לא נוריד. אנחנו עדיין לא משנים את גודל שטחי המדף שלהם כי אנחנו עוד מחכים שהעניינים טיפה יירגעו, ולאחר מכן נעשה ניתוח של הנתונים ונקבל החלטות". עוד הבהיר אברכהן שכל המבצעים הנוכחיים של דגני הבוקר של תלמה נקבעו לפני המשבר.

בימים האחרונים חלה ירידה ניכרת במכירות של דגני בוקר תלמה, של 20%-50% בממוצע, תלוי במוצר, כאשר המותג שנפגע הכי הרבה הוא דליפקאן, עם ירידה של כמעט 50% במכירות.

זאת למרות העובדה כי כאשר יוניליוור נדרשה על ידי משרד הבריאות לחשוף את המוצרים בהם נתגלה חיידק הסלמונלה היא הודתה כי בניגוד לסברה הראשונית לא מדובר בקורנפלקס ודליפקאן אלא בקורנפלקס וקוקומן. בעקבות האירועים, יוניליוור, שהיתה השחקנית המובילה בתחום דגני הבוקר, ירדה מנתח שוק של כ-50% לכדי 38% בלבד.

אברכהן סבור שליוניליוור יהיה קשה להתגבר על המשבר הנוכחי והוא יימשך זמן רב. "יקח להם הרבה זמן לשפר את האמון מול הצרכן וגם מול התקשורת וזה לא יהיה תהליך לא של ימים ולא של שבועות. זה יהיה תהליך מאוד ארוך. אני מעריך שיוניליוור הולכים לתוכנית ארוכה וקשה, וידרשו לעבודה מאוד יסודית של בחינת תהליכי העבודה שלהם, גם במפעלים וגם בנושא האיכות וטיפול באירוע משברי.

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסלצילום: אייל טואג

בתשובה לשאלה מה היה מציע להם לעשות, ענה: "חברים, המדינה זזה. העולם השתנה, הצרכן השתנה, התקשורת השתנתה. כל אלה מצריכים שקיפות, שקיפות, שקיפות, מהירות בתגובה ותהליכי עבודה".

שופרסל נגררה שלא באשמתה לתוך משבר הסלמונלה. יוניליוור שלחה את המשטח המזוהם ובו 240 אריזות דגני בוקר למחסן של שופרסל בבארות יצחק, ולקוחה בסניף 'יש' של שופרסל רכשה דגני בוקר קורנפלקס בד"ץ מהסדרה המזוהמת ודיווחה על כך ליוניליוור.

"ביום חמישי בלילה קיבלתי שיחה מהמנכ"לית (ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור) בה דווח לי שיצא משטח מהמפעל שלהם למחסן שלנו. הדבר הראשון שעשינו זה לוודא שאין שום דבר מהתאריכים הבעייתים בסניפי שופרסל ואחרי שזה נבדק והרגולציה לא אמרה עדיין שום דבר אחר אנחנו ממשיכים כרגיל". רק בשנה שעברה בתקופה זו ממש היה סכסוך מסחרי ארוך בין יוניליוור לשופרסל, במסגרתו לא נמכרו מוצרי יוניליוור ברשת במשך כחודשיים.

בקשה לייצוגית: "לקה בסלמונלה בגלל דגני בוקר"

במקביל, הוגשה היום בקשה לתביעה ייצוגית כנגד יוניליוור, זאת לאחר שבקשה לייצוגית אחרת הוגשה לפני שנתגלה שמוצרים מזוהמים יצאו ממפעל יוניליוור והגיעו לבתי הלקוחות. הבקשה הוגשה על ידי עו"ד יעקב דוידוביץ' בשם קטין בן 13 ואמו שטוענים כי הקטין צרך קורנפלקס אלופים של יוניליוור אשר היה נגוע בזיהום וניזוק באופן שנגרמה לו פגיעה במעיים, והוא סובל משלשול וחום.

לבקשה צורפה חוות דעת רפואית של מומחה רפואי בתחום הרפואה הפנימית והקרדיולוגיה, ד"ר רסין שקבע כי "המבקש סבל ממחלת מעי שלשולית המלווה בחום שחלף ובכאבי בטן בעלי אופי קוליקי, תסמיניו נמשכים במשך שבוע ימים. וכי בהסתמך על מהלך המחלה והממצאים האפידמיולוגיים קיימת סבירות גבוהה ביותר כי הילד לקה בגסטרואנריטיס עקב זיהום על ידי סלמונלה מסוג NTS כתוצאה מצריכה של דגני בוקר נגועים בחיידק".

בבקשה מוערך כי סכומה הכולל הינו כ-15.1 מיליארד שקל, בהתבסס על תחשיב של כ-5,000 איש שצרכו את מוצרי הקורנפלקס בתקופה הרלוונטית ומתוכם מוערך כ-50% שסבלו מן התסמינים שגרמו לכאב וסבל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker