קרע באמון? יוניליוור העולמית מגבירה מעורבות במשבר הסלמונלה

(עדכון) יוניליוור ישראל מחויבת להיוועץ עם המשרד הראשי לפני העברת הודעות לעיתונות ולקבל את אישורו ■ איגוד רופאי בריאות הציבור על דגני הבוקר: "יש אפשרות שיצאו מוצרים טרם זיהוי החיידק" ■ יוניליוור: "נערכו בדיקות מעבדה לפני ואחרי האירוע וכולן נמצאו תקינות לחלוטין"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האם יוניליוור העולמית לא סומכת על מנהלי יוניליוור בישראל? לאור המשבר המתעצם בחברה, שהוביל לירידה ניכרת במכירות דגני הבוקר, ביוניליוור העולמית הגבירו את המעורבות והפיקוח שלה על ניהול משבר הסלמונלה.

עובדים של יוניליוור בחו"ל מעורבים בהחלטות המתקבלות בישראל, בין השאר בנושאי תקשורת, קשר עם הספקים ועוד. כך לדוגמא, לפני שיוניליוור ישראל מעבירה תגובות חשובות לתקשורת היא חייבת להיוועץ עם המשרד הראשי ולקבל את אישורו. כך גם לגבי ביצוע מהלכים בתחומים אחרים - כך נודע ל-TheMarker.

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל
ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראלצילום: תומר אפלבאום

בשוק מעריכים כי העובדה שיוניליוור העולמית נכנסה לתמונה נובעת מכך שמדובר במשבר מתגלגל – כמעט מדי יום בשבוע האחרון מתגלה פרט נוסף חדש בפרשייה, שהוסתר קודם מעיני הציבור. כך למשל, אתמול פורסם כי גם דגני הבוקר קוקומן יוצרו בקו המזוהם בסלמונלה בניגוד להצהרתה הקודמת של החברה. מיוניליוור ישראל נמסר:  "אנחנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם יוניליוור העולמית".

איגוד רופאי בריאות הציבור: "יש אפשרות שיצאו מוצרים טרם זיהוי החיידק"

איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל פירסם היום (ד') מכתב עמדה בהמשך לפרשיית הסלמונלה בדגני הבוקר, שבו נטען כי ישנה אפשרות שיצאו מוצרים מפס הייצור המזוהם  החוצה טרם זיהוי החיידק המזהם על ידי החברה.

בהודעה של האיגוד נכתב כי "מומחי האיגוד מבקשים עוד להתריע כי לעיתים כן ישנה אפשרות ליציאת מוצרים מפס הייצור המזוהם החוצה מהמפעל עוד טרם זיהוי החיידק המזהם את הפס במעבדה.

אריזות הקורנפלקס במארזי האולימפידה
קורנפלקס של אלופים אולימפיים, המארזים החגיגיים צילום: יח"צ תלמה

"האיגוד קורא בזאת ליצרני המזון לגלות שקיפות מלאה לציבור בנוגע לאיכות מוצרי המזון בכל זמן, ובוודאי בעת קרות אירועים חריגים. יש לזכור כי חיידק הסלמונלה הוא גורם שכיח להתפרצויות תחלואת מעיים וגורם במקרים נדירים לסיבוכים ואף לתמותה.

"האירוע ממחיש עוד את הצורך בהשקעת משאבים ובעדכון החקיקה בתחום הפיקוח על המזון לצורך הגנה על בריאות הציבור". באיגוד הסבירו עוד כי הימצאות חיידק סלמונלה בפס ייצור מזון יבש אינו ממצא שכיח או שגרתי, אלא מהווה זיהום חריג בפסי ייצור במפעלי מזון: "ממצא שכזה מחייב כל מפעל הכפוף לייצור מזון תחת תנאי ייצור נאותים (GMP) בשגרה להודיע לרגולטור על גילוי זיהום בפס ייצור מזון ועל הצעדים המתבצעים להחזרת המצב לקדמותו", נמסר.

מיוניליוור נמסר: על פי הנהלים המחמירים של חברתנו, כל סדרת ייצור נבדקת ונכנסת להמתנה. מוצרים אלו אינם יוצאים לשיווק עד קבלת תוצאות הבדיקות של אותה סדרת ייצור, המאשרות כי הכל תקין.

גם במקרה זה נערכו בדיקות מעבדה לפני ואחרי האירוע וכולן נמצאו תקינות לחלוטין, כך שכל מוצרי הדגנים של תלמה שנמצאים על המדפים ובבתים בטוחים לשימוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker