"מי מנסה להאכיל אותך בשטויות האלה?" כך ניסתה יוניליוור להסתיר את הזיהום בקורנפלקס

ביוניליוור ישלמו מחיר ציבורי יקר על כך שלא הפנימו את המציאות שבה הם נמצאים - מציאות שבה אי אפשר לנסות להשתלט ולהסתיר דברים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תסריט דמיוני: יום שלישי, 9 בבוקר. מנהל האיכות של יוניליוור מודיע למנכ"ל המפעל שהתגלה זיהום ולכן יש לעצור את הייצור ולשלוח את המוצרים לבדיקות נוספות. הנהלת החברה מתכנסת ומחליטה להוציא בזריזות הודעה לציבור לקוחותיה, לפיה "במהלך בדיקות שגרתיות התגלתה בעיה בחלק מהמוצרים תחת המותגים קורנפלקס ודליפקאן והוחלט לעצור את השיווק עד לביצוע בדיקות נוספות. ייתכן מחסור בחנויות בימים הקרובים. ביוניליוור לא מתפשרים על בריאות ורווחת לקוחותיהם ולכן מבצעים בדיקות רבות למוצרים. כל המוצרים בחנויות תקינים וראויים למאכל".

פשוט? לכאורה כן. ואולם בחברת יוניליוור, אחד מקונצרני הענק העולמיים בתחום מוצרי הצריכה וחברת המזון החמישית בגודלה בישראל, החליטו להתנהג עם המידע שבידם לגמרי אחרת. הם לא הודיעו לציבור שנתגלתה בעיה (זיהום) במפעל של החברה, הם גם לא הודיעו על כך למשרד הבריאות או לרשתות השיווק ששאלו אותם למה הם לא מקבלים את המוצרים שהזמינו. במקום זה הם החליטו לנסות למסמס ולמזער את הבעיה.

במהלך שיחות רבות ש-TheMarker ניהל עם דוברות יוניליוור אתמול (ד') הקפידו בחברה לנסות ולהעביר את המסר שלא מדובר בסיפור הראוי לפרסום: "אנחנו חייבים לדעת מי מנסה להאכיל אותך בשטויות האלה", "כבר פנו עיתונאים נוספים והבינו שאין פה סיפור" - אמרו וניסו שוב ושוב להעביר את המסר שבסך הכל עצרו מוצרים לבדיקה, בטח בגלל בעיה בערכים תזונתיים ולא יותר מכך.

רק בלילה, אחרי שהתפרסמה ב-TheMarker הידיעה על כך שיוניליוור עצרה את האספקה ולא מוכנה למסור את הסיבה, הוציאה החברה הודעה בשעת לילה מאוחרת והודתה - "נמצא זיהום באחד מקווי הייצור במפעל הדגנים".

אנחנו עוד לא יודעים את כל הפרטים, אך ייתכן מאוד שבחברת יוניליוור לא שיקרו במצח נחושה. ייתכן שהמוצרים ששווקו לחנויות אכן תקינים, ואכן לפי חוק היא לא הייתה מחויבת להודיע לציבור על התקלה במפעל שלה ועל מוצרים שנלקחו לבדיקה. ואולם האם זה מה שמצופה מחברת מזון בינלאומית ענקית בשנת 2016?

באתר הבית של קונצרן יוניליוור העולמי נכתב כי "יוניליוור מחויבת לעשות את עסקיה ביושרה. ההתחייבות הזאת משקפת את ערכי החברה ואת האופן שבו אנחנו פועלים". האם ההתנהלות של יוניליוור במקרה הנוכחי היתה של יושרה ושקיפות? בהחלט לא. מעבר לכך, מדובר בהתנהלות תקשורתית לא חכמה בלשון המעטה, שככל הנראה תגרום לחברה נזקים תדמיתיים ארוכי טווח.

במהלך שעות הבוקר קיבלנו מבול של פניות מקוראים, כמו גם מחברים ונושאי משרה בכירים, שרוצים לדעת מה לעשות עם דגני הבוקר של יוניליוור שיש להם בבית. "אכלתי בבוקר דליפקאן. לזרוק?", שאל אותי דובר של אחת מהחברות הגדולות במשק. "אלה כל דגני הבוקר שזרקתי עכשיו לפח", כתבה לי מתחת לתמונה שצילמה בכירה בחברה גדולה אחרת.

עד אתמול בערב חשבו על יוניליוור כעל חברה גלובלית, המדברת גבוהה רבות על אחריות תאגידית, קיימות וסטנדרטים גלובליים גבוהים. מהיום חברת יוניליוור היא גם החברה שלא סיפרה לציבור על הזיהום במפעל שלה.

נראה כי ביוניליוור ישלמו מחיר ציבורי יקר על כך שלא הפנימו את המציאות שבה הם נמצאים; המציאות שבה אי אפשר לנסות להשתלט ולהסתיר דברים. בתקופה שבה כל עובד של החברה או של רשת מזון הוא גם 'עיתונאי', תקופה של רשתות חברתיות וצרכן מודע וחשדן, כל מידע פנים יכול להפוך מהר מאוד למידע חוץ - וברגע שיהפוך לכזה והציבור יגלה שהסתירו ממנו משהו הנזק יהיה גדול, בטח כאשר מדובר בנושא של בריאות במזון, לגביו יש אפס סבלנות.

המשבר הזה תופס את יוניליוור בחופש הגדול, כשהם אמורים ליהנות מהמוני הילדים שנמצאים בבית ואוכלים את דגני הבוקר שלהם. תלמה תצטרך להוכיח כי למרות שהיא לא האכילה את הציבור במידע שלם - המוצרים שלה ראויים למאכל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker