לאור אי ההסכמות: ועדת הכלכלה לא תאשר היום את חוק ברית המועצות

טרם הושגו גם הסכמות בין חברי הכנסת בנוגע לסעיפים שהיו במחלוקת ■ ח"כ מיקי רוזנטל: "לא נצביע על החוק עד שלא תהיה הסכמה עם העובדים"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ועדת הכלכלה שצפויה לדון כל היום בחוק לאיחוד גופי הרגולציה בטלוויזיה, לא תערוך הצבעות סופיות לאישור החוק, וזאת בניגוד לכוונה הראשונית לאשר את החוק היום לקריאה שנייה ושלישית.

החוק אמור להקים גוף רגולציה חדש שימזג את פעילות הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין. ואולם הוא מעניק סמכויות נרחבות ראש הממשלה ושר התקשורת נתניהו ומכפיף תחתיו את כל הרגולציה על השידורים.

הסיבה לדחיית ההצבעות היא שטרם הושגו הסכמות עם ועדי העובדים של שני הגופים, שעלולים להיפגע כתוצאה מסגירת הרשות ומועצת הכבלים. בנוסף, לא הושגו הסכמות בין חברי הכנסת בנוגע לסעיפים שהיו במחלוקת.

בתחילת הישיבה הבוקר אמר יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל (המחנה הציוני) כי "יש לנו שתי נקודות מרכזיות שמבחינתי הם ליבת החוק וחייבים לצאת איתם בהסכמה רחבה. נושא אחד הוא נושא העובדים. מנקודת המבט שלי עד שלא יסתיים עניין העובדים אין לי כוונה להעביר את הנושא בקריאה שנייה ושלישית.  נקודה שנייה היא דרך מינוי היו"ר ודרך מינוי המועצה באמצעות ועדת האיתור. אנחנו רוצים לוודא שזה נעשה נכון. אנחנו נבוא בדברים וננסה להגיע להסכמות. אצלי שום דבר כבר לא קדוש. יש כאן מעשה גדול שאני תומך בו בכל ליבי, אבל אני רוצה שנעשה את זה הכי נכון והכי טוב".

ח"כ מיקי רוזנטל אמר היום: "לא נצביע על החוק עד שלא תהיה הסכמה עם העובדים". לדבריו, "לא אתמוך בחוק אם לא אשוכנע שתהיה עצמאות סבירה לגוף החדש".

מיקי רוזנטלצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker