בעקבות הפרסום ב-TheMarker

"חשש לחיידקי סלמונלה": יוניליוור חושפת למה עצרה את שיווק הקורנפלקס

החברה: "נמצא זיהום משני באחד מקווי הייצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות של חברתנו"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
קורנפלקס של אלופים
קורנפלקס של אלופים - מתוך הפרסומת עם עמרי כספיצילום: מתוך יו טיוב

חברת יוניליוור נאלצה לחשוף הבוקר (ה') את הסיבה שגרמה לעצירת האספקה לחנויות של אלפי אריזות דגני בוקר מסוג קורנפלקס ודליפקאן, שדווחה לראשונה ב-TheMarker. לדברי החברה, מדובר בזיהום במוצרים וחשש להימצאותם של חיידקי סלמונלה. ברשתות שיווק דיווחו אתמול כי קיים מחסור במותגים קורנפלקס אלופים ודליפקאן רק בחלק מהחנויות, אך הוא צפוי להחריף בימים הקרובים.

אתמול בערב פורסם ב-TheMarker כי יוניליוור, יצרנית המותגים תלמה, כריות, דליפקאן , ברנפלקס, קוקומן ועוד, עצרה בפתאומיות אספקה של אלפי דגני בוקר מסוג קורנפלקס ודליפקאן לחנויות אחרי שנמצאה בהם בעיה בבדיקות שערכה החברה.

ואולם ביוניליוור, שהודו כי אכן נעצרה האספקה רק בעקבות פניית TheMarker אליהם,  סירבו למסור לציבור את הסיבה ומה הבעיה שנתגלתה וגרמה לעצירת שיווק מאות טונות דגני בוקר. אמש, אחרי הפרסום ב-TheMarker ולאחר מכן בכלי תקשורת נוספים מסרו מיוניליוור כי הסיבה היא "זיהום משני".

ביוניליוור ציינו כי "בעקבות פניות שקיבלנו מהתקשורת ומאחר שנוצרה אי בהירות, ברצון חברתנו להבהיר כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום משני באחד מקווי הייצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות של חברתנו, ולכן החלטנו ביוזמתנו שלא לשווק את המוצרים הללו. חשוב לנו להדגיש כי כל מוצרי חברתנו אשר נמצאים בשוק בטוחים לחלוטין לשימוש".

כריות נוגט של תלמה
כריות נוגט של תלמהצילום: אלירן אביטל

ביוניליוור גם העבירו תגובה ממשרד הבריאות, לפיה "מבירור מול החברה עולה כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצאה חריגה מיקרוביולוגית בשל זיהום משני בקו הייצור .החברה הקפיאה את שווק המוצרים הללו. כיוון שהמוצרים לא יצאו מהמפעל לדרכי השיווק, אין חובה לפרסם הודעה לציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker