תאגיד השידור הציבורי חתם על רכישת מבנה קבע בירושלים ב-90 מיליון שקל

שטח התאגיד יתפרס על פני חמש קומות ויגיע ל-7,980 מ"ר, ובנוסף לזה תהיה מרפסת בת 250 מ"ר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אחד המאבקים הגדולים סביב הקמתו של תאגיד השידור הציבורי היה בנוגע למיקום שבו יוקם. החוק קובע כי התאגיד ישדר מירושלים, אבל מכיוון שלפי התאגיד לא ניתן להשתכן במתחמי רשות השידור ואין בנמצא מקום מוכן אחר בירושלים, אישר המשנה ליועמ"ש לתאגיד לשכון באופן זמני במודיעין. הנושא נידון כיום בבג"ץ.

אלא שהאישור ניתן רק אם במקביל יימצא מבנה קבע בירושלים. היום זה קרה: מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, וסמנכ"ל הכספים, רן היילפרן, חתמו היום (ד') על רכישת מבנה הקבע בירושלים.  סכום הרכישה הוא 86.4 מיליון שקל לא כולל מע"מ.

מתחם תאגיד השידור יהיה בבניין אבי חבר ברחוב כנפי נשרים 35 בירושלים, שם ממוקמים משרדי ממשלה נוספים. שטח התאגיד יתפרס על פני חמש קומות ויגיע ל-7,980 מ"ר, ובנוסף לזה תהיה מרפסת בת 250 מ"ר. העסקה כוללת גם רכישת 80 מקומות חנייה.

כרגע בבניין יש שלוש קומות בלבד, ובהמשך אמורות להיבנות חמש קומות נוספות. התאגיד יקבל בסופו של דבר את קומות ארבע עד שמונה. אלא שכרגע עדיין אין היתר בנייה לקומות המדוברות, והנושא נידון בוועדה המחוזית. בין הצדדים סוכם כי אם לא יתקבל היתר בנייה, תינתן לתאגיד חלופה בקומות הבנויות כבר בבניין.

סיום הבנייה החזוי הוא ב-30 באוגוסט 2018. כדי להבטיח עמידה בלוח הזמנים, בין הצדדים סוכם כי כל חודש איחור יגרור קנס של 650 אלף שקל. איחור של יותר משישה חודשים קנס של 1.3 מיליון שקל לחודש.

בעלי הבניין כיום הם אבי חבר וחברת עץ השקד. את העסקה הובילו מטעם התאגיד עו"ד אביגיל קסטיאל ונועה גלזר, שותפות במשרד ש. הורוביץ. לבניין אין גם עדיין תב"ע מאושרת. בשלב זה התב"ע אושרה להפקדה ואמורה לעלות לדיון בוועדה המחוזית. עם זאת, בתאגיד אומרים כי לא צפויות התנגדויות כי אין שכנים באזור וכי זו תוספת לבניין קיים.

סגן ראש העיר, עופר ברקוביץ, אמר בתגובה כי "אנו דבקים בעמדתנו כי על התאגיד לפעול מירושלים החל מיומו הראשון ולא מ-2018. לשון החוק מאוד ברורה בעניין. מדובר בזריית חול בעיני הציבור, שכן כבר כיום מסננים אנשי התאגיד את העובדים הירושלמים של רשות השידור ומעבירים את עיקר פעילות הרדיו לתל אביב. בנוסף, למבנה האמור עוד אין את האישורים הכי בסיסיים לתוספת קומות ולא ניתן להבטיח את לוחות הזמנים. אני מקווה כי באין מנהיגים בישראל, בג"ץ יעשה את העבודה ויכריח את התאגיד לפעול בירושלים מיומו הראשון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker