מיקי רוזנטל למבקר: "ניגוד עניינים חמור בין לקוחותיו של מוטי שרף לבין ייעוץ לממשלה"

כפי שנחשף ב-TheMarker, שרף לייעץ למשרד האנרגיה ולהובלת פעילות ההסברה הממשלתית בתחום מתווה הגז בעלות של כ-300 אלף שקל בשנה, וזאת על אף שהוא מייצג כמה בעלי אינטרס פרטיים בשוק הגז הטבעי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

"על פניו נראה כי מוטי שרף מצוי בניגוד עניינים חמור בין לקוחותיו הפרטיים לבין משרת הייעוץ לממשלת ישראל בתחום הגז הטבעי", כך כתב ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) בפנייה אתמול למבקר המדינה, יוסף שפירא.

כפי שנחשף ב-TheMarker, שרף לייעץ למשרד האנרגיה ולהובלת פעילות ההסברה הממשלתית בתחום מתווה הגז וקידום תחום הגז בישראל בעלות של כ-300 אלף שקל בשנה, וזאת על אף שהוא מייצג כמה בעלי אינטרס פרטיים בשוק הגז הטבעי – בהם איש העסקים עידן עופר, בעלי השליטה בחברה לישראל והלקוח הפרטי הגדול בישראל של גז טבעי; דודי ויסמן, שעתיד לרכוש את השליטה בחברת הדלק סונול ושאול אלוביץ, בעל השליטה בחברה הפעילה בתחום האנרגיה המתחדשת.

רוזנטל ביקש ממבקר המדינה "לבדוק את סבירות המכרז בו נבחר ואת השלכותיו". במקביל, התנועה לאיכות השלטון פנתה בבקשת חופש מידע למשרד התשתיות והאנרגיה. בפניה נכתב: "אסור לו לעובד הציבור ולכל בעל תפקיד על פי דין להימצא במצב של ניגוד עניינים וכן אסור לו להימצא במצב של חשש סביר או אפשרות ממשית לניגוד עניינים. מצב עניינים זה, בו נשכר אדם המייצג בעלי עניין בולטים בתחום האנרגיה, כיועץ למשרד העוסק בתחום, יכול ויפתח פתח – גם אם לא מכוון – לפעילות במשוא פנים ותוך ניגודי עניינים מובהקים". בתנועה דרשו לקבל מידע הנוגע להסכם ניגוד העניינים שנחתם – אם אכן נחתם - בין שרף לבין משרד האנרגיה.

ח"כ מיקי רוזנטלצילום: אורן נחשון

גם ח"כ תמר זנברג (המחנה הציוני) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ודרשה "לבדוק את החשד לניגוד עניינים בין עסקיו הפרטיים של שרף ולקוחותיו לבין תפקידו הצפוי במשרד האנרגיה".

במשרד האנרגיה מסרו אתמול (ב') בנוגע להעסקת שרף כי "משרד הייעוץ מוטי שרף תקשורת נבחר במסגרת מכרז פומבי, בהתאם לדיני המכרזים ולכללים המפורטים בהוראות החשב הכללי (הוראות התכ"מ), ללוות את פעילות המשרד בתחומי הגז הטבעי והגפ"מ (גז הבישול והסקה), ניו מדיה ופעילויות שונות. שרף וצוותו חתמו על התחייבות למניעת ניגוד עניינים כנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker