"מירי רגב תומכת באייל גולן - עבריין שעשה שימוש במעריצות קטינות"

במקביל, מבקשים עורכי דין לבטל את הופעתו של גולן ב"יום הפרקליט" ■ מירי רגב: "אמשיך לברך גם בעתיד על תוכניות נוספות מסוג זו, במיוחד בימים בהם הגזענות כלפי עדות המזרח עולה על גדותיה" ■ מטעם גולן: "העם בחר באייל גולן. הגיע הזמן שכל המרננין ידומו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב, מעודדת לצפות באייל גולן קורא לך
מירי רגב, מעודדת לצפות באייל גולן קורא לך. צילום מסך

תא העיתונאיות בישראל תוקף בחריפות את תוכניתו החדשה של אייל גולן בערוץ 24 ואת התמיכה הפומבית לה זכה משרת התרבות מירי רגב, שהצטלמה עבור סרטון בפייסבוק לקידום התוכנית החדשה בערוץ 24 "אייל גולן קורא לך".

בהודעה שפירסם היום תא העיתונאיות נכתב כי "התא רואה בחומרה את התגייסותה של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לקידום מסחרי של התכנית 'אייל גולן קורא לך' בערוץ המוסיקה 24 ובאתר מאקו מבית קשת. התגייסות של כל נבחר/ת ציבור לקידום מסחרי של אדם כלשהו הינו מהלך פסול מעיקרו.

"עמידתה של שרה בממשלת ישראל לצד זמר ועבריין מס מורשע, שעשה שימוש במעריצות קטינות לצורך קיום יחסי מין, השתמש בכינויים מבזים ומשפילים ביחס לקטינות שנוצלו לצרכי מין ('פות-מוביל', 'פלא-פות') ולא נקף אצבע כשסביבו שיגשגה תרבות של סרסור בקטינות מעריצות בידי אביו היא מהלך המבזה כל ילדה, נערה ואישה בישראל".

בתא העיתונאית מבקרים גם את ההחלטה של קשת להחזיר לשידור את התוכנית של גולן, שירדה ב-2013 לאחר פרסום החדשות נגדו (התיק נסגר לאחר מכן). לפי התא, "בהקשר זה, ההחלטה של תאגיד התקשורת קשת להחזיר את תכניתו של גולן לעונה חדשה יש בה ניסיון לטהר את שמו של גולן ולמחוק כל זכר למעשיו הפוגעניים כלפי נשים, זאת ממניעים מסחריים. במהלך זה קשת מציבה נורמה לפיה פגיעה בנערות ונשים הינה מעשה נסלח שאין לו כל מחיר ציבורי. אנו קוראים למנכ"ל קשת אבי ניר לשקול מחדש מהלך זה".

ממירי רגב נמסר כי "השרה מברכת על יצירות ישראליות המביאות לידי ביטוי תפישת עולם חברתית ורב-תרבותית וכן מחזקת את ידם של יוצרים המביאים לקדמת הבמה את חוזקו ויופיו של הציבור בישראל על קשת גווניו. כך עשתה לאחרונה גם עם עלייתה של הסדרה "גיבורים" ו"המתמחים" וכך תמשיך לעשות. התכנית "אייל גולן קורא לך" היא הפקה ישראלית חשובה המביאה לקדמת הבמה את הזמר הישראלי הים תיכוני והשרה מאחלת לכולנו שתוכל לברך גם בעתיד על תוכניות נוספות מסוג זו, במיוחד בימים אלו בהם הגזענות כלפי עדות המזרח עולה על גדותיה".

מליאם הפקות נמסר: "העם בחר באייל גולן, השבוע אייל גולן הגיע למעמד פלטינה משולשת על מכירות של למעלה מ-90 אלף עותקים מאלבומו החדש, הישג חסר תקדים בתולדות המוסיקה הישראלית. אנו מדגישים שמי שמעלה את הסיפור מחדש עושה עוול לאדם חף מפשע, אייל גולן מעולם לא הואשם ובאופן נדיר פרקליטות המדינה סגרה את התיק בתוך 3 חודשים. לנושא סוגיית המס, אייל גולן לקחת אחריות כמנהל בתאגיד בלבד, הגיע הזמן שכל המרננין ידומו. העם קבע כי אייל גולן הינו הזמר האהוב והמושמע ביותר בישראל".

עורכי דין: לבטל את ההופעה של גולן ב"יום הפרקליט"

בתוך כך, פנו היום עורכי דין בבקשה לבטל את הופעתו של גולן בהיכל התרבות ב"יום הפרקליט 2016". ב-27 ביולי צפוי גולן להופיע, לצד רמי קליינשטיין וקרן פלס, באירוע שמארגן ועד מחוז תל אביב בשיתוף הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין.

אייל גולן בהופעה
אייל גולן בהופעהצילום: אבישג שאר-ישוב

לפני כשנתיים נקבע במסגרת הסדר טיעון כי גולן יבצע ארבעה חודשי עבודות שירות וישלם קנס כספי לאחר  שהודה והורשע ביחד עם חברת ליאם הפקות ובכיריה בהעלמת הכנסות של 2.6 מיליון שקל וניכוי חשבוניות מס פיקטיביות. בנוסף, שמו של גולן נקשר בשנים האחרונות בפרשת יחסי מין עם קטינות ומסיבות מין, אך בפברואר 2014 גנזה הפרקליטות את התיק נגדו מחוסר ראיות. אביו הורשע בהסדר טיעון ונידון לשנתיים מאסר.

בימים האחרונים שלח עורך הדין אסף מסדה, יחד עם אבי מנקס שעבר לאחרונה את בחינת ההסמכה בכתב, מכתב ובו הם מביעים מורת רוח מההופעה של גולן ודורשים לבטלה. במכתב נטען כי מדובר ביוזמה של מספר עורכי דין. המכתב נשלח לראש ועד מחוז מרכז, ועד מחוז ת"א, יו"ר הלשכה, ועדת האתיקה, ועדת מעמד האישה וקידום עריכת הדין.

"לשכת עורכי הדין אינה סתם איגוד מקצועי. היא מייצגת את כלל עורכות הדין ועורכי הדין בישראל, ומייצגת, או לפחות מתיימרת לייצג, ערכים של אתיקה, טוהר מידות, כבוד לחוק וכבוד לאדם. אלו לא רק סיסמאות. אי אפשר להגן על כבוד המקצוע ועל טוהר המידות, ולפרסם מודעות מהן משתמעת תמיכה במי שהיה מעורב בפרשה חמורה של ניצול מיני של קטינות, ואשר אף שלא הוגש נגדו כתב אישום, התנהג והתבטא באופן המעודד החפצה וניצול מיני של נערות, התנהגות אשר ראויה לגינוי מוסרי ולא לעידוד ותמיכה". 

הם הוסיפו כי גולן נחשד בביצוע העלמות מס בהיקף ניכר (תיק שהסתיים בעסקת טיעון) וכי "הזמנה להופיע באירוע מרכזי של הלשכה היא מתן לגיטימציה ותמיכה לאייל גולן - היא מעבירה מסר לציבור שלשכת עורכי הדין, על חבריה וחברותיה, אינה רואה טעם לפגם בהתנהלותו של גולן, והיא אף רואה לנכון לכבד אותו בהזמנה להופיע באירוע מרכזי".

לשכת עורכי הדין מציגה עמדה נחושה נגד הדרישה. מהלשכה נמסר כי "הזמר אייל גולן הודה והורשע בעבירות מס בשנת 2014. מאז סיים לרצות את עונשו. במשך חמש השנים האחרונות נמנעה לשכת עורכי הדין מלהזמין את הזמר לאירועי הלשכה, אולם כעת אין סיבה של ממש להוסיף ולהדיר אותו מאירועי התרבות והפנאי של הלשכה. לשכת עורכי הדין מאמינה כי כל אדם ששילם את חובו לחברה זכאי שתינתן לו הזדמנות לחזור לעיסוקו ולהתפרנס בכבוד. בנוגע לסוגייה השנייה אכן אייל גולן נחקר ואולם מעולם לא הוגש נגדו כתב אישום והתיק נסגר, מכאן שלזכותו של אייל גולן עומדת חזקת החפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker