ערוץ 9 לבג"ץ: הפסדנו 40 מיליון שקל ואנחנו בסכנה קיומית

הערוץ ביקש להצטרף לעתירה נגד מעבר התאגיד לאולפני ערוץ 9 במודיעין ■ לפי הערוץ, אם יבוטל ההסכם עמו ייגרם לו נזק של כ-4 מיליון שקל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ערוץ 9 ביקש להצטרף כצד לעתירה לבג"ץ של ח"כים ואנשי עיריית ירושלים נגד המעבר לירושלים. לפי הערוץ, אם אכן יבוטל המעבר הזמני למודיעין, ייפגע הסכם ההתקשרות בין התאגיד לערוץ שיגרום נזק בהיקף של כ-4 מיליון שקל שעלול לגרום לסכנה קיומית לערוץ 9.

היום נתן בג"ץ צו על תנאי שמורה למדינה להשיב מדוע לא יוקם תאגיד השידור הציבורי בירושלים, בעיקר במתחם רוממה או הלני המלכה בירושלים. בתאגיד הבהירו עד כה כי רשות מקרקעי ישראל, שהיא בעלת הקרקע במסגרת ההסכם הסגירה-פתיחה, סירבה לאפשר לתאגיד לשכור את השטח.

ערוץ 9 הוא השוכר של השטח במודיעין מידי חברת טלאליאנס מדיה גרופ של אלכסנדר לוין, שהיא גם בעלת השליטה בערוץ 9. במאי 2016 נחתם הסכם בין טלאליאנס לבין התאגיד לשכירות השטח בהיקף כולל של כ-4,000 מ"ר ציוד הפקה ושידור ייעודי המתוקן במתקן מודיעין, ששוויו הכולל כ-18.5 מיליון שקל.

"מבחינת ערוץ 9, השכרת מתחם מודיעין לתאגיד הינה חלק מתוכנית התייעלות כואבת אך חיונית להמשך פעילות ערוץ 9", נכתב בבקשה. במקביל, ערוץ 9 שכרו שטח אולפנים וחדר שידור מצומצם יותר במתחם נוה אילן לשנתיים בעלות כוללת של יותר מ-2 מיליון שקל. בנוסף התקשר ערוץ 9 עם חברת קונטקט הפקות לרכישת ציוד שידור והפקה בשווי של כ-1.4 מיליון שקל. במקביל, בוטלו הסכמים במיליוני שקלים להשכרת המתחמים במודיעין.

ערוץ 9 החל גם בפעילות מעבר וההכשרה של השטח במודיעין למעבר התאגיד בעלות של כ-700 אלף שקל.

"מתן הסעד המבוקש יחשוף את המבקשות לתביעות צדדים שלישיים בהיקף עתק של מיליוני שקלים", כתבו בערוץ 9 באמצעות עו"ד דב אברמוביץ'. "ערוץ 9 נלחם כדי לשרוד אל מול תופעות הפוגעות בכל ערוצי הטלוויזיה המסחריים, לרבות צמצום תקציבי הפירסום שמייעדים מפרסמים לטלוויזיה, הגידול בשימוש ברשתות החברתיות, צפייה בתוכן באינטרנט על חשבון הצפייה בטלוויזייה המסחרית, וריבוי התכנים הטלוויזוניים המשודרים באתרים פיראטיים... ערוץ 9 שקע בשנים האחרונות בהפסדים כבדים, שהגיעו בשנת 2014 לסך של קרוב ל- 40 מיליון ש"ח.  תכנית ההתייעלות, אשר במרכזה המעבר למתחם מצומצם בנוה אילן והשכרת מתחם מודיעין למשיבה 1, הינה אולי הסיכוי האחרון שלו להינצל"

אולפן החדשות של ערוץ 9
אולפן החדשות של ערוץ 9צילום: צילום מסך ערוץ 9

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker