נחתם הסכם לרכישת מגה: האם המחירים בערים יוזלו?

סניפי מגה ייסגרו היום בשעה שמונה בערב במקום בשעה עשר כדי לערוך סגירת קופות וספירת כספים, ומחר הסניפים ייפתחו כרגיל ■ יו"ר ועד עובדי מגה: "בדיעבד טעינו שנלחמנו בסגירת you. אולי הרשת לא היתה קורסת"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

היום בצהריים (ה') חתמו הזוג נחום ונורית ביתן על ההסכם לרכישת מגה. במסיבת עיתונאים שקיימו לאחר החתימה, הודה נחום ביתן לאשתו ולדמויות מפתח אחרות ולעובדים, אולם לא אמר דבר על התוכניות שלו לרשת, כיצד תיקרא - ובעיקר מה תהיה מדיניות המחירים שלה והאם יכניס תחרות אמיתית לערים אל מול שופרסל שלי, או שהמחירים בערים יישארו גבוהים בעשרות אחוזים מברשתות הדיסקאונט.

ייתכן כי הדבר נובע מכך שביתן, למרות שהוא מפעיל רשת דיסקאונט המונה כ-70 סניפים, יודע שייתכן שיתקשה להציע מחירים מאוד תחרותיים בשל כמה דברים שמכבידים עליו, כמו מימון העסקה הגדולה לרכישת מגה, הסכם קיבוצי לעובדי מגה שנותן תנאים טובים מהמקובל בענף ושכירויות גבוהות בחלק גדול מהסניפים.  

נחום ונורית ביתן בעת החתימה על ההסכם לרכישת מגהצילום: עופר וקנין

בתשובה לשאלת TheMarker האם יוריד את המחירים בערים, אמר ביתן: "אני מאמין שכן, בעזרת השם", וסירב לפרט מעבר לכך.

סניפי מגה ייסגרו היום בשעה שמונה בערב במקום בשעה עשר כדי לערוך סגירת קופות וספירת כספים, ומחר (ו') הסניפים ייפתחו כרגיל. בשלב זה, סניפי מגה בעיר, המהווים את הרוב הגדול של מגה, ימשיכו לפעול תחת השם 'מגה בעיר'. גם המחירים לא צפויים להשתנות בימים הקרובים.

אחרי שבחודשים האחרונים פוטרו כאלף עובדים ונסגרו עשרות סניפים, הודה יו"ר וועד העובדים של מגה, אייל אלי, בפני TheMarker, כי ייתכן שהוועד לא היה צריך להתנגד למכירת רשת הדיסקאונט you המדממת כבר לפני שהרשת קרסה. לדבריו, "בדיעבד אולי אם לא היינו מתנגדים ייתכן שהרשת לא היתה קורסת, אבל לא האמנו שזה מה שיקרה. טעינו".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, נכח באירוע ואמר כי "היו לנו חודשים ארוכים של דאגה, חוסר וודאות והחלטות קשות מאוד. מגה היא חברה מפוארת עם עובדים מסורים, שנקלעה שלא באשמת העובדים למערבולת שהיה לנו מאוד קשה להוציא אותה ממנה. האמנו בקבוצת ביתן מתחילת הדרך כי שמה של ביתן הולך לפניה כמעסיק הגון".

נחום ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

אמיר ברטוב, מנאמני מגה, אמר בתגובה כי "התחושה שלנו קצת אמביוולנטית ברגע זה. מצד אחד אנחנו שמחים שאנחנו מעבירים את מגה לידיים טובות, ומאוד נהנינו לבצע איתם משא ומתן. מצד שני, אנחנו נפרדים מחברה שהיינו בה יום-יום, לילה-לילה, חצי שנה אינטנסיבית. אנחנו שמחים שהצלחנו למכור את מגה במקשה אחת עם הסכם קיבוצי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker