רשות ההגבלים: יינות ביתן תקבל אישור לרכישת מגה אם תפרק את השותפות עם ביכורי השדה

ביכורי השדה של האחים שבע ונטו זכתה בעבר לטענות רבות מצד החקלאים, שטוענים לשיטות מסחר כוחניות ולקיחת פערי תיווך גבוהים ■ כמו כן, הרשות שוקלת להורות על מכירת חנויות בתשעה אזורים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחום ביתן
נחום ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

רשות ההגבלים צפוייה לאשר את מיזוג יינות ביתן ומגה בכפוף לפירוק השותפות של ינות ביתן עם סיטונאית הירקות ביכורי השדה. כך הודיעה היום רשות ההגבלים לבית המשפט מחוזי מרכז, לאחר שזה אישר בשבוע שעבר את הסכם הנושים של מגה.

ביכורי השדה היא שחקנית משמעותית בתחום סיטונאות הירקות והפירות בישראל. החברה שבבעלות האחים שבע וחברת נטו, מספקת סחורה גם לצה"ל ולבתי מלון רבים. יינות ביתן היא שותפה שלה בחברה הבת ביכורי ביתן, המספקת סחורה בין השאר לחנויות הרשת. ביכורי השדה זכתה בעבר לטענות רבות מצד החקלאים, שטוענים לשיטוות מסחר כוחניות ולקיחת פערי תיווך גבוהים. 

עוד הודיעה הרשות לבית המשפט כי בדיקת הרשות בנוגע לתחרות הגאוגרפית הושלמה. הרשות מסרה כי העבירה לנאמנים וליינות ביתן רשימה של תשעה אזורים, שבהם היא שוקלת להורות על מכירת חנויות כתנאי לאישור המיזוג ואת הפרטים המדויקים של החנויות ושל מנגנון המכירה.

בנוגע לפירוק השותפות של יינות ביתן עם ביכורי שדה דרום, נכתב כי "נראה כי המיזוג יותנה בפירוק ...כמו כן נשקלת התניית המיזוג בהפסקת הישיבה המשותפת של חברת ביכורי ביתן במתחם שבו יושבת גם ביכורי שדה. מדובר בשלב זה בחששות ותנאים לכאוריים, שכן טרם מוצתה לגביהם זכות השימוע של הצדדים. החששות והתנאים הוצגו לצדדים לעסקה, ובעקבות טענות שהעלו הצדדים נערכות בימים אלה בדיקות נוספות שצפויות להסתיים בשבוע הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker