אתר האינטרנט "דבר ראשון" יעלה מחר לאוויר; הכותבים - פעילי ההסתדרות

המיזם המקורי של ההסתדרות להקמת מערכת עיתונאית עצמאית בהשקעה גבוהה בוטל, ובמקומו יעלה מחר אתר שאינו מבוסס על עיתונאים, אלא על פעילי תנועת דרור ישראל של ההסתדרות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אתר האינטרנט "דבר ראשון" בהוצאת ההסתדרות יעלה מחר (ג') לאוויר. האתר, במתכונת שונה מזו שתוכנן בראשונה, יהיה בעריכתו של יניב כרמל – שאינו עיתונאי, אלא פעיל בתנועת דרור ישראל של ההסתדרות.

ההסתדרות התכוונה להעלות את המיזם, שמבוסס על שחזור של עיתון דבר ההיסטורי, כבר לפני כמה חודשים, ולהקים מערכת עיתונאית עצמאית בהשקעה גבוהה. לשם כך גויסו עיתונאים ומונה כעורך ראשי חיים הר-זהב, לשעבר כתב בערוץ 10 ובחדשות המקומיות.

אלא שהמיזם המקורי בוטל, והר-זהב עזב את תפקידו. במקום זאת מוקם כעת מיזם אינטרנט שאינו מבוסס על עיתונאים, אלא על פעילי תנועת דרור ישראל. כרמל הוא פעיל בתנועה, וכך גם רוב הכותבים באתר שיכסו תחומים מסוימים. מנכ"ל האתר הוא גיל פלוטקין.

לפי גורמים הקשורים למהלך, החשש הוא שבמתכונתו החדשה, האתר יפעל פחות כגוף עיתונאי עצמאי, אלא יהיה תלוי יותר בהסתדרות וכפוף אליה. המשמעות היא שהמיזם עשוי להתברר פחות כעיתון, אלא יותר ככלי הסברה של ההסתדרות ושל ראשיה.

המהלך נעשה על רקע הבחירות המתקרבות לתפקיד יו"ר ההסתדרות, שבו יתמודד היו"ר הנוכחי, אבי ניסנקורן. ההסתדרות כבר ביצעה באחרונה מהלך שיווקי חריג כאשר קיימה לראשונה שיתוף פעולה לתוכן שיווקי עם ידיעות אחרונות. ההסתדרות שילמה כ-2 מיליון שקל לעיתון עבור סיקור חיובי סביב אירועי ה-1 במאי. כעת מבצעת ההסתדרות צעד נוסף ומשיקה כלי שעשוי להתברר ככלי הסברה.

בעיתון דבר ראשון אישרו כי מועד העלייה לאוויר הוא מחר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker