ערוץ הספורט ממשיך להתחמש: רכש לשש עונות את מכבי תל אביב ביורוליג

מהלך ההתחמשות של ערוץ הספורט הופך אותו כרגע לערוץ בסיסי חובה בכל פלטפורמה - כלומר לא תוכל לקום פלטפורמה חדשה ללא רכישת ערוץ הספורט

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

ערוץ ספורט 5 ממשיך להתחמש בזכויות שידור: הערוץ רכש את זכויות השידור של מכבי תל אביב ביורוליג לשש שנים, והם ישודרו בערוץ הספורט הפתוח. עד כה שודרו המשחקים בערוץ 10 - שכיום נמצא בבעלות RGE, בעלת השליטה בערוץ הספורט.

רכישת הזכויות של מכבי תל אביב מצטרף למירוץ חימוש של הערוץ בחודשים האחרונים. בין השאר רכש הערוץ את זכויות השידור של ליגת העל בכדורסל ואת המשחקים המרכזיים בליגת העל בכדורגל. הערוץ גם משדר את משחקי ה-NBA, את ליגת האלופות - וגם רכש לראשונה את זכויות השידור של אולימפיאדת ריו בקיץ הקרוב. 

שחקני קבוצת מכבי תל אביבצילום: ניר קידר

שידור מכבי תל אביב היה בערוץ 10 בשנים האחרונות, עם הפסקה בעונת 2009/2010 אז שודר בערוץ הספורט. כעת חוזר השידור לערוץ הספורט. עם זאת, RGE היא בעלת השליטה בערוץ 10 וככל הנראה תוכל להעביר חלק מהמשחקים לערוץ הברודקאסט.

מחיר העסקה לא נמסר. בעונות קודמות שילם ערוץ 10 כ-300 אלף שקל למשחק. ההערכות הן כי מחיר זה ירד, בעיקר בשל העונה האחרונה שלא היתה מוצלחת למכבי ושיעורי הצפייה ירדו משמעותית בערוץ 10.

מהלך ההתחמשות של ערוץ הספורט הופך אותו כרגע לערוץ בסיסי חובה בכל פלטפורמה - כלומר לא תוכל לקום פלטפורמה חדשה ללא רכישת ערוץ הספורט. בוועדת בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר דנים בימים אלה בהצעה להטיל חובת מכירה של תוכני ספורט על ערוץ הספורט, כלומר שהוא יהיה מחויב למכור את תכניו לפלטפורמות הטלוויזיה הרב ערוציות החדשות שיקומו - למשל של פרטנר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker