עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מוטי בן משה מנסה להילחם על מגה בביהמ"ש, אולם ועד העובדים טוען כי לא יתן לו לרכוש את מגה. "אנחנו לא מעוניינים בו. יותר מזה, לא ניתן לו לדרוך רגל במגה ומי שמכיר את ההתנהלות שלנו יודע שאם אנחנו לא רוצים - זה לא יקרה", אמר ל-TheMarker יו"ר ועד עובדי מגה, אייל אלי.

ההתנגדות הנחרצת של ועד עובדי מגה לרכישה על ידי בן משה נובעת מסעיף בהצעה שהגיש במכרז לפיו, "המשקיעה תהיה רשאית להסב עד 50% מחיוביה וזכויותיה לצד שלישי כלשהו לפי שיקול דעתה המלא וללא מגבלות כלשהן לרבות לפני מועד ההשלמה". כלומר, בן משה יוכל למכור 50% מהסניפים לצד שלישי. "ועד העובדים וההסתדרות כל הזמן אמרו שהם לא מתערבים בהליכי המכרז, ויתמכו בהצעה שתבטיח המשך תעסוקה, הסכם קיבוצי ושמירת הוותק של העובדים לטווחים פנסיוניים".

לדבריו, "הנאמנים עשו עבודה מצויינת והביאו את החברה לאיזון תפעולי, וזאת גם עקב הירתמות העובדים והמנהלים. יחד עם זאת, הסעיף שלו (של בן משה - עד"מ) מראה שהוא בא לטווח קצר ולעשות אקזיט. אנו בוועד העובדים לא מעוניינים בו. אנחנו מחפשים בעלים שבאים לטווח ארוך, עם כוונות להפעיל רשת שיווק, ולא כוונות למכור אותנו לאחר המכירה". אלי הוסיף כי "מוטב לו שלא ינסה להכניס 'עיזים' להצעה אולי מתוך מחשבה שלא נקרא את זה, יש לנו יועצים משפטיים טובים שקוראים את הכל אנחנו ובשום מצב לא נאפשר לו לרכוש את מגה. יתרה מכך, בניגוד לכל המציעים אחרים, מלבד אחד, הוא אפילו לא פנה לוועד העובדים ולא ישב איתם".

אתמול (ג') בשעות אחר הצהריים, פחות מ-12 שעות לאחר שנאמני חברת מגה פנו בבקשה לביהמ"ש המחוזי לאשר את מכירת מגה ליינות ביתן, הגישה חברת אקסטרא אחזקות של מוטי בן משה בקשה בהולה לבית המשפט. בבקשה ביקש בן משה לקבוע דיון דחוף, או לחילופין לתת לאקסטרא אחזקות להשיב לבקשת הנאמנים לאשר את יינות ביתן כרוכש.

מוטי בן משהצילום: אייל טואג

לטענתו, הצעתו עדיפה על הצעת ינות ביתן מכמה סיבות, בהן העובדה שמדובר בעסקת אופציה משום שיינות ביתן כותבת בהצעתה שהיא מותנית בכך שתגייס מימון מהבנקים. עוד נטען כי בקשת הנאמנים לא מגלה שההצעה מותנית בכך שהנאמנים יביאו לכך שחברת רבוע נדל"ן, שמשכירה 64 סניפים למגה ושבן משה עומד לרכוש, תעניק הנחה משמעותית בדמי השכירות.

עורך הדין רענן קליר, שמייצג את בן משה, הסביר שמדובר בסעיף סטנדרטי שעל פיו יוכל בן משה לצרף שותף לשליטה במגה. קליר הדגיש שאין כל כוונה לסגור 50% מסניפי מגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום