המתמודדים על רכישת מגה לא מוותרים: "נגיש הצעות גבוהות יותר לבית המשפט"

אחד המתמודדים: "כל מי ששם עד עכשיו הצעה מגובה בערבות יגיע לדיון בביהמ"ש והכל יהיה פתוח"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי לוי שיווק
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

עסקת מגה לא סגורה – כך טענו היום המציעים הנוספים במכרז שלא זכו בהתמחרות. מלבד יינות ביתן, שהנאמנים המליצו לבית המשפט לקבל את הצעתם לרכישת מגה, הגישו הצעות במכרז וערבות כנדרש גם רמי לוי, טיב טעם, מוטי בן משה וביכורי השדה.

חלק מהמציעים כבר אמרו ל-TheMarker שבכוונתם לנסות להציע בבית המשפט סכום גבוה יותר מזה שהציעה יינות ביתן – 455-405 מיליון שקל כולל המלאי, בשווי של כ-130 מיליון שקל.

בית המשפט עדיין לא הגיב להמלצת הנאמנים. אפשרות אחת היא כי הוא יקבע דיון לשבוע הבא, שבו ינסו המציעים האחרים לשפר את הצעותיהם. אולם קיימת אפשרות שבמקום לקבוע דיון בנושא, בית המשפט יקבל את הצעת הנאמנים ויכריז על הצעת יינות ביתן כהצעה הזוכה.

בניגוד למציעים אחרים, אילן שבע, מבעלי ביכורי השדה שהגישה הצעה, אמר ל-TheMarker: "אינני מתכוון להתחרות בנחום (ביתן). כל הכבוד לו, הוא שיחק אותה בגדול". אולם ביכורי השדה מראש הגישו הצעה בסך של 315-281 מיליון שקל שהיתה נמוכה משמעותית מכל יתר ההצעות שהוגשו, ולדברי הנאמנים כללה התניות שונות, שפגעו בערך הכלכלי של ההצעה.

סניף מגה בעירצילום: אייל טואג

הנאמנים הגישו הבוקר את המלצתם לבית המשפט, שצפוי לקבוע דיון בנושא לתחילת שבוע הבא.

"זה לא סופי שיינות ביתן רוכשים את מגה, זאת רק ההתחלה. עכשיו יתחיל הדיון האמיתי. כל מי ששם עד עכשיו הצעה מגובה בערבות יגיע לדיון בביהמ"ש והכל יהיה פתוח. בסך הכל הנאמנים המליצו על יינות ביתן אבל אני מניח שכול המציעים עוד לא אמרו את המילה האחרונה. אני מניח שביהמ"ש גם ישאל את העובדים מה הם רוצים, יבחר את ההצעות הכי טובות ויעשו סבב שיפורים", אמר אחד המציעים.

גם מציע אחר אמר כי: "אנחנו נגיע לביהמ"ש ונציע הצעה יותר גבוהה משל יינות ביתן, שלהערכתי יתקפלו ולא יסכימו לשלם הרבה יותר ממה שהם הציעו כבר".

מרשת טיב טעם נמסר: "קיבלנו את דו"ח הנאמנים ואנחנו לומדים את ההצעות השונות. אנחנו מעריכים שיקבע דיון בביהמ"ש ואנחנו נגיע ערוכים".

רמי לוי מסר בתגובה: "קיבלנו את הדו"ח והוא בבדיקה. נגיב בהתאם".

מוטי בן משה מסר בתגובה: "אנחנו לומדים את ההצעות והמלצות הנאמנים ונכלכל צעדינו בהתאם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker