נתי טוקר

תאגיד השידור הציבורי עמד בלחץ הפוליטי לא עזר: התאגיד יתחיל לפעול מאולפני ערוץ בעיר מודיעין. התאגיד חתם על הסכם שכירות לשנתיים של אולפני הערוץ, הכוללים גם משרדים, בשטח כולל של 4,500 מ"ר. הערוץ יתחיל לשדר באוקטובר. במקביל, חתם התאגיד על הסכם הבנות לרכישת משכן קבע של התאגיד בשכונת גבעת שאול בירושלים.

חברי כנסת, ראש עיריית ירושלים וגורמים נוספים הפעילו בחודשים האחרונים לחצים להקמת התאגיד בירושלים. בחוק המקורי אכן נכתב כי התאגיד אמור לקום בירושלים, אך לאור העובדה כי לא נמצא מתחם מתאים לכניסה מיידית ההמלצה המקצועית של התאגיד היתה לשכירות זמנית במודיעין. חוות דעת משפטית של המשנה ליועמ"ש אבי ליכט אישרה את השכירות הזמנית במודיעין.

האישור ניתן לאחר שמועצת התאגיד התכנסה בשבוע שעבר והסמיכה את ההנהלה לחתום על חוזה עם אולפני ערוץ 9. היום תתקיים ישיבה נוספת של מועצת השידור הציבור בראשות גיל עומר, שתדון בתקציב הראשון של התאגיד ל-2016 ו-2017.

בניין רשות השידור ברוממה צילום: יעל אנגלהרט

עומר עצמו דחה אתמול את דרישתו של ח"כ מיכאל פולקמן (כולנו) לבטל את ההחלטה לשכור את מתחם ערוץ 9 ממודיעין. עומר שיגר לפוקלמן מסמך הגיע לידי TheMarker – המסמך הראשון ככל הנראה שמוציא תחת ידיו עומר כיו"ר התאגיד.

עומר דחה את טענותיו של פולקמן כאילו היו חלופות מחוץ לירושלים. "קביעתך זזו איננה נכונה. להנהלת התאגיד אכן הוצגו בחודשים האחרונים חלופות שונות, אך אלה לא עלו בקנה אחד עם חוות הדעת של אנשי המקצוע, שראו בהן בבחינת מענה שאינו ראוי על מנת להקים גוף חזק ומקצועי". לפי עומר, אנשי התאגיד יעשו מאמץ לקצר ככל האפשר את פרק הזמן שבו ישהה התאגיד במודיעין ויזרזו את השלמת מבנה הקבע בירושלים.

עומר גם הבהיר לפולקמן את הגבל מפני השפעת הדרג הפוליטי על התאגיד. "ברצוני להזכיר כי חוק תאגיד השידור הישראלי מבסס את ההפרדה בין אנשי המקצוע לבין הדרג הפליטי, על מנת לשמור על עצמאות קבלת ההחלטות בתאגיד. משכך ומתוך רצון לשמור על עיקרון זה, לא יהיה זה נכון להזמינך ליטול חלק בישיבת המועצה. יחד עם זאת, דבריך כאמור יובאו בפני חברי המועצה כהווייתם".

היום תידון מועצת התאגיד גם בהצעת התקציב, שנשענת על חוק התאגיד. בהתאם לחוק, התאגיד ישקיע 220 מיליון שקל בשנה לרכישת תוכן ממפיקים חיצוניים. הוצאות השכר של התאגיד יגיעו ל-207 מיליון שקל – 28% מכלל ההוצאה, זאת לעומת רשות השידור שהוציאה יותר מ-50% על שכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker