אסיפת חירום בערוץ 10: עשרות עובדים יפוטרו

רוב העובדים שיפוטרו יהיו מחברת החדשות של הערוץ ■ רביב דרוקר, איילה חסון ובכירים נוספים בערוץ הביעו התנגדות למהלך

נתי טוקר
מתן חודורוב
צילום: מוטי מילרוד

עובדי חדשות 10 ערכו הערב (ג') אסיפת עובדים דרמטית אותה כינס יו"ר ועד העובדים בערוץ, הכתב הכלכלי מתן חודורוב. האסיפה התקיימה לאחר שלוועד התברר כי בכוונת ההנהלה לפטר יותר מ-40 עובדים.

באסיפה נכחו העובדים הבכירים של חברת החדשות, בהם מגישת המהדורה המרכזית תמר איש-שלום, הפרשן ומגיש "המקור" רביב דרוקר, מגישת "שישי" איילה חסון, מגיש "היום שהיה" גיא זוהר, מגישת "המגזין" אושרת קוטלר, מגיש "הצינור" גיא לרר ואחרים. נוכחות העובדים הבכירים האלה, שמתנגדים לפיטורים, מהווה הפגנת כוח מול בעלי המניות.

לפני חג הפסח התברר כי בכוונת הנהלת ערוץ 10 לבצע הליכי התייעלות וזאת בשל התוצאות הכספיות הקשות של הרבעון הראשון של השנה. לצד זאת, בקבוצת RGE שרכשה את השליטה בערוץ 10, התכוונו לבצע הליך התייעלות שכזה מזה זמן רב.

עובדי ערוץ 10 התכנסו אז, והחליטו יחד להיאבק במהלך הפיטורים - אך עד כה לא בוצע הליך כלשהו בעניין. ברקע התקיימו דיונים בין הנהלת ערוץ 10 בראשות המנכ"ל יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז, לבין קבוצת RGE בראשות מודי פרידמן, בניסיון למנוע את הפיטורים.

איילה חסוןצילום: דוד וינוקור

אלא שהערב התברר לוועד העובדים כי ההנהלה אכן תצא למהלך ההתייעלות ותפטר יותר מ-40 עובדים, ככל הנראה רובם מחברת החדשות של ערוץ 10. בעקבות זאת, במהלך הערב כינס חודורוב את העובדים לאסיפת חירום. עובדי הערוץ צפויים לצאת למאבק בהנהלה בניסיון למנוע את הפיטורים או לצמצמם, כאשר בוועד העובדים שוקלים את המשך הצעדים. אחת האפשרויות הנשקלות היא הכרזה על סכסוך עבודה, שיאפשר בעוד שבועיים לעובדים לנקוט עיצומים.

בפגישה העלו הנוכחים את החשש שלפיו בעקבות הפיטורים כל פעילות חברת החדשות תיפגע והמוצר יהיה ירוד. נטען כי כבר כיום הגוף העיתונאי של חדשות 10 רזה, וכל פגיעה נוספת לא תהיה בשומנים - שאינם קיימים - אלא בשרירים ובבשר. המשתתפים ציינו גם כי ההנהלה הנוכחית כבר ביצעה את מקסימום הקיצוצים האפשרי במסגרת פרישתו של המנכ"ל הקודם רפי גינת, וכי גם ההנהלה הזו סבורה כי לא ניתן לבצע מהלך נוסף של קיצוצים.

יוסי ורשבסקי
יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

המשתתפים בפגישה הביעו התנגדות למהלך הפיטורים והודיעו כי לא יסכימו למהלך שמבקשים בעלי המניות לבצע בחברה. בפגישה הועלתה דרישה שנציגי בעלי השליטה, קבוצת RGE, יגיעו להידבר עם העובדים - מה שלא נעשה עד כה. 

לא נמסרה תגובה רשמית מוועד העובדים.

בערוץ 10 סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker