יונית לוי ותמר איש שלום יצאו לחופשת לידה - מה עשו הצופים? - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יונית לוי ותמר איש שלום יצאו לחופשת לידה - מה עשו הצופים?

הנתונים האלה עשויים ללמד כי בטווח הקצר, היעדרות של מגיש לא משפיעה באופן ישיר על הרגלי הצפייה, והתפישות לגבי המהדורה או הפלטפורמה שבה היא משודרת חזקות יותר

6תגובות

האם זהות המגיש של מהדורות החדשות בישראל משפעה על שיעורי הצפייה בו? כנראה שלא – לפחות לא בטווח הקצר. נתוני הרייטינג בשלוש השנים האחרונות בכל הערוצים מוכיחים כי גם כאשר נעשו שינויים במשך חודשים בזהות המגיש לא חל שינוי משמעותי בנתוני הצפייה.

אתמול חזרה למגישת חדשות 2, יונית לוי, להגיש את המהדורה לאחר חופשת לידה בת ארבעה חודשים. את מקומה של לוי החליפו עד כה המגישים דני קושמרו וקרן מרציאנו.

יונית לוי בחופשת לידה שנייה - הירידה ברייטינג מזערית

במקרה של לוי הרייטינג אכן ירד מעט. מספר הצופים הממוצע בדצמבר 2015 עד מארס 2016, החודשים שבהם לוי היתה בחופשה, היה 636 אלף צופים בכלל האוכלוסייה – מה שהופך את מהדורת חדשות 2 לנצפית בישראל, יותר מפי שניים מהמתחרה השני, חדשות 10.

בתקופה המקבילה שנה קודמת (דצמבר 2014 עד מארס 2015) מספר הצופים היה 672 אלף – כלומר בתקופת היעדרה של לוי מספר הצופים אכן הופחת. ואולם התקופה המקבילה היתה תקופה בחירות ובאופן טבעי הביאה לשיעור צפייה גבוה יותר במהדורות החדשות ב-2015-2014.

הרייטינג של חדשות 2, בזמן חופשת הלידה של יונית לוי, לפניה ואחריה.
הרייטינג נותר יציב

את הנתונים אפשר לבדוק גם לפי הפעם הקודמת שבה לוי יצאה לחופשת לידה – נובמבר 2013 עד פברואר 2014. מספר הצופים במהדורה המרכזית באותה תקופה היה 669 אלף צופים. לעומת זאת, בתקופה המקבילה שנה קודם (נומבמר 2012 עד פברואר 2013), אז לוי כיהנה בתפקיד המגישה המרכזית, מספר הצופים דווקא היה נמוך יותר – 653 אלף. גם מספר הצופים באותה תקופה שנה לאחר מכן (נובמבר 2014 עד פברואר 2015) היה גבוה יותר – 665 אלף. ואולם כאמור, בתקופה זו היתה מערכת בחירות.

תוצאה דומה, של קיפאון בשיעורי הצפייה למרות חופשת המגיש, אפשר לזהות גם בחדשות 10 – שם יצאה המגישה המרכזית, תמר איש-שלום, לחופשת לידה בפברואר עד מאי  2014. מספר הצופים באותה תקופה היה 265 אלף למהדורה המרכזית – כלומר למרות היעדרה של איש-שלום הנתון המשיך לטפס בחדשות 10, שכן שנה קודם לכן באותה תקופה מספר הצופים היה רק 225 אלף. חדשות 10 במגמת צמיחה ואותה תקופה ב-2015 מספר הצופים הגיע כבר ל-306 אלף בממוצע בכל מהדורה בהגשתה של איש-שלום.

טלוויזיה ערוץ 10

ומה קורה במהדורת "מבט" של ערוץ 1? בינואר 2015 הצטרף למהדורה המגיש יעקב אילון –מגיש החדשות הבכיר בישראל שהוביל את מהדורות החדשות הן של ערוץ 2 והם של ערוץ 10 מתחילתן. אלא שבערוץ 1, כנראה בעיקר בגלל ההידרדרות הכללית של הגוף שעומד לקראת סגירה, הטלאנט הבכיר לא הצליח לשקם את הרייטינג.

לפי נתוני הצפייה, למהדורת "מבט" היו 137 אלף צופים בממוצע במהדורה ב-2014 (עד אוגוסט היא שודרה במשך 38 דקות ולאחר מכן שעה). אילון הגיע בקול רעש גדול בינואר 2015 ובתחילה עורר עניין רב, וכאשר בוחנים את מספר הצופים הממוצע במהדורה ב-2015 מגלים אכן עלייה קלה ל-143 אלף צופים בממוצע במהדורה בכל ערב. ואולם מתחילת 2016 הנתונים במגמת צלילה – 116 אלף צופים בממוצע  במהדורה בכל ערב.

הרייטינג של חדשות ערוץ 10

הנתונים האלה עשויים ללמד כי בטווח הקצר, היעדרות של מגיש לא משפיעה באופן ישיר על הרגלי הצפייה, והתפישות לגבי המהדורה או הפלטפורמה שבה היא משודרת חזקות יותר. כלומר, ייתכן כי הפלטפורמה חזקה יותר מהטלאנט.

ואולם, קביעה זו נאמרת כמובן בעירבון מוגבל מאוד ולא בטוח שניתן להסיק השפעות משמעותיות בטווח זמן קצר של כמה חודשים. זהות מגיש החדשות מקרינה על תפישות העומק לגבי המהדורה, ותדמית המהדורה ועוצמת הפלטפורמה נבנים נבנית באופן אטי גם על ידי זהות המגיש. גם אם המגיש נעדר, המהדורה עדיין נהנית מהתדמית שהמגיש יצר לה במהלך שנות כהונתו כמגיש.

מספר הצופים במהדורת מבט, באלפים


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם