יקב חדש יצא בקמפיין עם פרזנטורים - בניגוד לחוק

החוק אוסר שימוש בפרזנטורים לקידום מוצרי אלכוהול - אך היקב, מבית היוצר של יקבי ארזה, יצא באחרונה בקמפיין ובפעילות קידום מכירות בהובלת הזמרת אפרת גוש והשף-אמן ניר צוק

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יקב חדש יצא בקמפיין בהובלת פרזנטורים, על אף שהחוק אוסר שימוש בפרזנטורים לקידום מוצרי אלכוהול. היקב החדש, מבית היוצר של יקבי ארזה, יצא באחרונה בקמפיין ובפעילות קידום מכירות בהובלת הזמרת אפרת גוש והשף-אמן ניר צוק, לצד יוצרים ישראלים נוספים.

אלא שב-2012 אושר חוק המטיל מגבלות משמעותיות על פרסום מוצרי אלכוהול. בין השאר נקבע אז במדויק כיצד ניתן לפרסם אלכוהול, והמשמעות היא שלא ניתן היה לפרסם באמצעות פרזנטורים - דמויות לחיקוי, אייקוני ספורט ודוגמניות, כפי שהיה נהוג עד אז.

אפרת גוש בשלטים שהוצבו בנקודות המכירה
אפרת גוש בשלטים שהוצבו בנקודות המכירה

בהודעה של היקב לעיתונות נכתב כי את הקמפיין החדש הוביל גיא אדרי, לשעבר מנהל שיווק בדלק ישראל ומנהל שיווק בחברה המרכזית לייצור משקאות קלים. אדרי צוטט כשאמר כי "אסטרטגיה זו והפרזנטורים שנבחרו ייצגו את היוצר בפרסום, במדיה החברתית ובנקודות המכירה".

בעוד המתחרים בשוק נזהרו עד כה מלעבור על החוק ולא פירסמו אלכוהול באמצעות פרזנטורים, בפועל אכן עלה קמפיין בנושא ובנקודות המכירה הוצגו עמודי פרסום שבהם מככבת דמותיהם של גוש וצוק.

ממשרד הבריאות נמסר כי "הנושא הועבר לבדיקת הגורמים המקצועיים במשרד ובמידת הצורך יטופל באמצעים העומדים לרשות המשרד".

אדרי מסר: "ככל שבדקנו את החוק לא ראינו שמצוין שהשימוש בפרזנטורים אסור. יקב היוצר מעריך ותומך ביצירה ישראלית, ולכן מייצר שיתופי פעולה עם מגוון רחב של יוצרים ישראליים. בכל אופן, אנו מצבעים כרגע בדיקה משפטית נוספת ונפעל על פיה. במקום לפרגן ליין ישראלי איכותי, אנו מקבלים היום פניות רבות מעיתונאים בנושא הפרסום - אף על פי שקיים בעשרות חנויות בלבד ובקטגורית היין בלבד. אין לי ספק שהמתחרים שקשה להם להתמודד עם יין איכותי שזוכה בפרסים עומדים מאחורי זה".

השף ניר צוק בשלטים שהוצבו בנקודות המכירה
השף ניר צוק בשלטים שהוצבו בנקודות המכירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker