צעד משמעותי לערוץ i24 news: יעלה בספטמבר לשידור בארה"ב

הערוץ של פטריק דרהי יעלה ככל הנראה בספטמבר לראשונה לשידור בארה"ב בגרסה האנגלית ■ יש כוונה להעלות את הערוץ גם בישראל בפלטפורמה של HOT בשפות השונות, ואולם הרגולציה מונעת מבעלי תשתית לשלוט גם בתוכן של ערוץ חדשות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ערוץ i24 news של פטריק דרהי יעלה ככל הנראה בספטמבר לראשונה לשידור בארה"ב בגרסה האנגלית. בערוץ מתכוונים גם לשתף פעולה עם גוף טלוויזיה מקומי בניו יורק ולערוך שידורים משותפים על קו יפו-ניו יורק.

ערוץ i24 news הוקם לפני כשנתיים והוא בבעלות קבוצת התקשורת של דרהי, הבעלים של HOT. הערוץ משדר מנמל יפו בשפות צרפתית, ערבית ואנגלית. כ-250 עובדים מועסקים בו. המטרה שעומדת מאחוריו היא מענה לערוצים כמו אל ג'זירה, שלפי הערוץ מעניקים סיקור שלילי לישראל.

פטריק דרהי
פטריק דרהיצילום: אי־אף־פי

הערוץ מסובסד על ידי דרהי בסכומים המוערכים עד כה במיליוני דולרים בחודש. בחברה מעריכים כי עד סוף 2016 הוא יגיע לאיזון כלכלי ולא יהיה זקוק להזרמות. ההכנסות הערוץ מגיעות מקמפיינים פרסומיים של מותגים גלובליים, כמו סוני, ומתשלום ישיר של חברות הטלוויזיה הרב ערוצית ברחבי העולם.

עד כה הערוץ הדומיננטי היה הצרפתי, ארץ המקור של דרהי, והוא שודר בחרבי אירופה. כעת מגיע תורו של הערוץ באנגלית והוא יהיה זמין בארה"ב. הערוץ יעלה על שתי פלטפורמות כבלים, לא הגדולות ביותר, שרכש בשנה האחרונה בעלי HOT  דרהי.

בשנה האחרונה ניהל דרהי מגעים לגבי כניסה לשידור בארה"ב. בין השאר, דווח על אפשרות שירכוש חברות ענק כמו טיים וורנר כייבל. בסופו של דבר הוא רכש שתי חברות. החברה הקטנה יותר היא Sudennlink שפעילה ב-16 מדינות עם 1.5 מיליון משקי בית. דרהי רכש 70% מהחברה תמורת 9.1 מיליארד דולר, ועסקה זו כבר סגורה.

עסקה נוספת שטרם נסגרה סופית היא לרכישה של חברת הכבלים Cabalvision, תמורת 18 מיליארד דולר. החברה פעילה באזור ניו יורק והיא חברת הכבלים החמישית בגודלה בארה"ב עם 3 מיליון משקי בית.

הערוץ יעלה לשידור בארה"ב מיד לאחר סגירת העסקה - בספטמבר 2016. "האתגר הגדול שלנו עכשיו הוא להתאים את שידורי הערוץ לקראת הכניסה לארה"ב. זהו צעד גדול לערוץ לקראת הפיכתו לזמין מסביב לעולם", אומר פרנק מלול, מנכ"ל i24 news. לדבריו, הערוץ יחליט על ההשקעות בערוץ באנגלית ובגיוס אנשים נוספים בהתאם לצרכים שייקבעו בהמשך.

באחרונה רשם הערוץ הצרפתי הישג משמעותי. נתוני הצפייה של הערוץ הגיעו לשיא שעקף את ערוץ France 24 הגלובלי - ערוץ החדשות הציבורי מצרפת. לפי נתוני MEDIAMETRIE, שבודקת את נתוני הצפייה בצרפת, בשעות הערב - שעות צפיית השיא - בינואר-פברואר 2016, רשם הערוץ בפריים טיים נתון גבוה יותר מהמתחרה המשמעותי.

הערוץ עדיין לא עולה לאוויר בישראל. מלול מעוניין להעלות את הערוץ בפלטפורמה של HOT  בשפות השונות, בעיקר למען ערביי ישראל או עולים חדשים מצרפת וארה"ב. ואולם הרגולציה מונעת מבעלי תשתית לשלוט גם בתוכן של ערוץ חדשות. המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, הביע עמדה נגד העלאת הערוץ גם לאור חוק הריכוזיות.

באחרונה הגישו 24 ח"כים ממפלגות שונות, בהובלת ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני), הצעת חוק שלפיה על אף שהערוץ הינו ישראל ומשדר מישראל, הוא יוכר כערוץ בינלאומי בשפה זרה והפלטפורמות המקומיות יוכלו לשדר אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום