ערוץ 10 נגד ערוץ 20: קבוצת rge דורשת מכרז חדש לערוץ המורשת

Rge עתרה לבג"ץ בבקשה לבטל החלטה קודמת של מועצת הכבלים שהעניקה הקלות לערוץ 20 ■ דורשת לבטל ההחלטה - או לצאת במכרז חדש ■ ערוץ 20: "בערוץ 10, שקיבלו מחיקה במאות מיליוני שקלים, איבדו את הבושה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
נתי טוקר

הקרב בשוק הטלוויזיה מחריף: קבוצת rge, שמחזיקה בשליטה בין השאר בערוץ 10 ובערוץ הספורט, עתרה היום לבג"ץ נגד מועצת הכבלים והלוויין וערוץ 20. Rge דורשת לבטל החלטה קודמת של מועצת הכבלים שהעניקה הקלות לערוץ 20.

ערוץ 20 קיבל רישיון לשדר שידורים בנושא מורשת ישראל ולשדר פרסומות. בפועל, ערוץ 20 הרחיב מאוד את תחום שידוריו גם לתכנים שאינם קשורים ישירות למסורת, כמה כלכלה ואקטואליה.

חדר הבקרה של אולפני ערוץ 20
חדר הבקרה של אולפני ערוץ 20צילום: דניאל צ'צ'יק

מועצת הכבלים והלוויין קיבלה לפני כחודש החלטה, לאחר הליך שימוע שנמשך כמה חודשים, שהעניקה הקלה לערוץ המורשת. לפי כללי המכרז המקוריים לערוץ 20 מותר לו לשדר רק 10% תכנים שאינם קשורים למסורת. מועצת הכבלים איפשרה לו כעת לשדר 25% תכנים שאינן מסורת. החלטה זו סללה את הדרך גם לבקשה רשמית שהגיש הערוץ לאחרונה לשדר חדשות.

החלטה דומה של המועצה התקבלה בסוף 2015 גם בנוגע לערוץ המוסיקה 24 שבבעלות קשת, וזאת לאחר הבנה כי עקב השינויים בתחום התוכן יש לאפשר להרחיב את היקף השידורים.

כעת הנושא מגיע לבג"ץ. בעתירה של rge שהוגשה היום נטען כי המועצה "מתעלמת באופן גורף הפרה ומפרה את תנאי רישיונה באופן יסודי, נרחב ושיטתי מיום עלייתה לאוויר".

עוד נטען כי ההחלטה נוגדת את עיקרון השוויון והתחרות והינה בלתי סבירה. לחלופין, דורשת rge לקיים מכרז חדש על ערוץ 20 וזאות לטענתה בגלל השינוי בתנאי הרישיון. Rge מיוצגת בנושא ביו השאר על ידי עו" ד דרור שטרום לשעבר הממונה על ההגבלים, ומשדר פישר בכר.

מערוץ 20 נמסר: "זה פאתטי שהבעלים של ערוץ 10, שדרש וקיבל מחיקת מחוייבויות תוכן בסך מאות מיליוני שקלים ולא עמד במחויבויותיו הרגולטוריות באף שנה משנות קיומו, דווקא הם אלו שמגישים בג״צ. כנראה שבערוץ 10 איבדו גם את הבושה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker